Nie żyje brat Dana Aykroyda, Peter. Scenarzysta i aktor znany z komedii miał 65 lat

23.11.2021 10:45
Nie żyje brat Dana Aykroyda, Peter. Scenarzysta i aktor znany z komedii miał 65 lat Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

W wieku 65 lat zmarł Peter Aykroyd. Brat legendarnego Dana Aykroyda sam był utalentowanym aktorem i scenarzystą, zapisując się złotymi zgłoskami w historii amerykańskiej telewizji.

Peter Aykroyd nie żyje. Brat Dana Aykroyda miał 65 lat

Peter Aykroyd nie żyje. Urodzony w 1955 roku aktor, komik i scenarzysta zmarł w wieku 65 lat. Brat Dana Aykrodya podążył ścieżkami brata, najlepiej znanego z roli w hitowej serii filmów "Pogromcy duchów".

Polecamy

Peter największą popularność zdobył dzięki występom w znanym i lubianym show "Saturday Night Live", gdzie był jedną z gwiazd oraz członkiem zespołu scenarzystów. Jako scenarzysta został wyróżniony nominacją do Emmy, wraz z całym zespołem SNL.

Aykroyd wystąpił gościnnie w komediach "Szpiedzy jak my", czy "Stożkogłowi". Wraz z bratem napisali też scenariusz do popularnego filmu "Same kłopoty".

Posmakował również pracy w dubbingu - zagrał jedną z głównych postaci w animacji na podstawie filmu "The Blues Brothers". 

Polecamy

Peter znany był także ze współpracy z Christopherem Chaconem przy programie science-fiction "PSI Factor: Chronicles of the Paranormal", w której przez cztery sezony przedstawiano różnorodne przypadki nadprzyrodzone, tłumacząc jak mogło do nich dojść. Program prowadził Dan Aykroyd.

Informacją o śmierci mężczyzny jako pierwsi podzielili się przedstawiciele Saturday Night Live, którzy umieścili w swoich mediach społecznościowych słynny skecz z udziałem aktora.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.