20.12.2019 09:51

Nie żyje dziewczyna Bonda. Zmarła legendarna francuska aktorka

Nie żyje Claudine Auger, francuska aktorka, która zdobyła międzynarodową sławę za występ w filmie "Operacja Piorun" z 1965 roku. Wcieliła się w dziewczynę Bonda. Legendarna artystka zmarła w wieku 78 lat.

Claudine Auger
foto: Collection Christophel/EAST NEWS

Jak podaje francuska agencja Time Art, Claudine Auger zmarła w Paryżu w wieku 78 lat. Jej kariera zaczęła się pod koniec lat 50., gdy zdobyła najpierw tytuł Miss Francji, a potem wicemiss w wyborach Miss Świata. W międzyczasie brała lekcje aktorskie, która potem wykorzystywała w swojej karierze. 

Nie żyje dziewczyna Bonda

Największą sławę i międzynarodową rozpoznawalność przyniósł jej udział w filmie "Operacja Piorun" z Seanem Connerym w roli Jamesa Bonda. Według opowieści, Claudine Auger dostała angaż w filmie trochę przez przypadek. Modelka wypoczywała spokojnie na wakacjach na Bahamach, gdzie poznała jednego z producentów filmu. Ten jej zasugerował, by pojawiła się na castingu.

Na początku twórcy planowali, by dziewczyna Bonda była Włoszką o imieniu Domino, ale producenci postanowili zmienić scenariusz i postać, ponieważ Auger zrobiła na nich takie wrażenie. Pozostawili imię Domino i zatrudnili do roli francuską modelkę. W filmie "Operacja Piorun" nie usłyszymy jej głosu, ponieważ słabo mówiła po angielsku. Dlatego jej kwestie zostały zdubbingowane przez niemiecką aktorkę Nikki van der Zyl.

Film "Operacja Piorun" okazał się wielkim sukcesem, a sama Claudine Auger zagrała w kilku dużych europejskich produkcjach. Na swoim koncie ma łącznie kilkadziesiąt filmów, a aktorską działalność zawiesiła w połowie lat 90.

Claudine Auger zmarła 18 grudnia 2019 roku w wieku 78 lat.

Tagi: News James Bond