04.01.2019 10:23

Nie żyje gwiazda "Grease"? Aktorka skomentowała sprawę: "Pogłoska o mojej śmierci była mocno przesadzona"

W roku 2018 pojawiła się informacja, że gwiazda "Grease" - Olivia Newton-John choruje na raka i leży na łożu śmierci. Aktorka postanowiła zaprzeczyć doniesieniom na temat stanu jej zdrowia.

Olivia Newton-John i John Travolta (Grease))
foto: materiały prasowe

Nie zawsze warto wierzyć w to, co przeczytamy. Szczególnie jeśli jakaś informacja pojawia się w brukowcach i tabloidach. Ich ofiarą padła Olivia Newton-John. Aktorka i piosenkarka, która zasłynęła rolą Sandy Olsen w słynnym musicalu "Grease". We wrześniu 2018 roku pojawiły się doniesienia o poważnej chorobie Newton-John. Gwiazda cierpiąca na raka, miała leżeć na łożu śmierci. W końcu Newton-John postanowiła zdementować fałszywe informacje dotyczące jej stanu zdrowia.

Olivia Newton-John nie żyje? Aktorka dementuje plotki

We wrześniu 2018 roku aktorka w wywiadzie dla australijskiego programu Sunday Night wyznała, że ponownie rozpoczęła walkę z rakiem. Lekarze zdiagnozowali u niej guza u podstawy kręgosłupa. Newton-John nie poddawała się jednak i zapewniła fanów, że pokona chorobę. 70-letnia gwiazda zmagała się już dwukrotnie z nowotworem. W 1992 roku wykryto u niej raka piersi, a w 2013 zmagała się z guzem na ramieniu. W 2017 roku zdradziła, że nowotwór piersi powrócił. Jak widać, brukowe media postanowiły dopisać sobie resztę i uśmiercić aktorkę.

Olivia Newton-John zdecydowała się zaprzestać rozsiewaniu fałszywych informacji i zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, rozwiewające wszelkie wątpliwości. 3 stycznia 2019 roku na Facebooku i Twitterze aktorki pojawiło się nagranie, w którym Newton-John nie tylko dementuje plotki o śmierci, ale również życzy wszystkim szczęśliwego nowego roku.

"

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich! Z tej strony Olivia Newton-John. Pogłoska o mojej śmierci była mocno przesadzona, by zacytować słynny cytat. Świetnie sobie radzę. Chcę życzyć wam wszystkim najlepszego, najzdrowszego 2019, jak to tylko możliwe. Dziękuję wam wszystkim za niesamowitą miłość i wsparcie dla mnie i mojego Olivia Newton-John Wellness Center w Melbourne w Australii. Bardzo wam dziękuję i szczęśliwego Nowego Roku! "

Aktorka powołała się na słynny cytat Marka Twaina, który wygłosił go, po przeczytaniu w gazecie własnego nekrologu. Tottie Goldsmith - siostrzenica Newton-John również postanowiła zdementować plotki o śmierci ciotki. Zrobiła to za pomocą Instagrama.

"

Tylko z góry informuję, że Livvy ma się dobrze, więc zostawcie te niepokojące plotki tam, gdzie ich miejsce. "

To nie pierwszy raz, kiedy media podały fałszywą informację na temat śmierci jakiejś gwiazdy. Informowaliśmy między innymi o uśmierceniu Marka Hamilla, Johna Carpentera, oraz Stana Lee.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News John Travolta