Nie żyje gwiazdor Disneya. Podkładał głos m.in. krabowi Sebastianowi w "Małej syrence"

26.05.2021 07:41
Nie żyje gwiazdor Disneya. Podkładał głos m.in. krabowi Sebastianowi w "Małej syrence" Fot. Walt Disney Pictures/Everett Collection/East News

Smutne wieści dla fanów Disneya - w wieku 74 lat zmarł Samuel E. Wright, który zasłynął rolą kraba Sebastiana w "Małej syrence". 

Nie żyje gwiazdor Disneya, Samuel E. Wright

O śmierci Samuela E. Wrighta poinformowano na łamach profilu miasta Montgomery (Nowy Jork) na Facebooku. To tam aktor otworzył szkołę Hudson Valley Conservatory, która miała zachęcać młodzież do zainteresowania się wszelkiego rodzaju sztuką.

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Facebooku:

Sam był inspiracją dla nas wszystkich, gdy wraz ze swoją rodziną założył Hudson Valley Conservatory. Sam i jego rodzina wpłynęli na niezliczoną ilość dzieciaków z Hudson Valley, inspirując je do celowania wyżej i sięgania po największe szczyty. Nie tylko miał pasję dla sztuki i miłość dla swojej rodziny, ale także automatycznie sprawiał, że cały pokój był szczęśliwy, gdy się w nim pojawiał. Kochał bawić, kochał rozbawiać i kochał kochać.

Oryginalnie krab Sebastian miał jamajski akcent, jednak gdy Wright pojawił się na radarze Disneya, twórcy postanowili dostosować się do aktora, a postać w oryginalnej wersji filmu możemy usłyszeć z trynidadzkim akcentem.

Polecamy

Jako doradca Trytona i "zasłużony" kompozytor, Krab Sebastian śpiewa piosenki "Całuj ją" i "Na dnie morza". Ta druga (org. "Under the Sea") zdobyła nawet Oscara w 1990 roku.

Wright był również świetnym aktorem teatralnym, zdobywając dwie nominacje do nagród Tony. Pierwszą w 1984 za "The Tap Dance Kid", drugą zaś za rolę Mufasy w broadwayowskiej adaptacji "Króla Lwa". Aktor pojawił się również w oryginalnym "Jesus Christ Superstar". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.