Nie żyje legendarny aktor, laureat Oscara i gwiazdor Marvela, William Hurt. Miał 71 lat

14.03.2022 10:32
Nie żyje legendarny aktor, laureat Oscara i gwiazdor Marvela, William Hurt. Miał 71 lat Fot. ThinkFilm/courtesy Everett Collection/East News

Zmarł William Hurt. Gwiazdor Hollywood wystąpił w wielu znanych filmach, a niedawno mogliśmy go oglądać w kilku filmach Marvela. Aktor miał 71 lat.

Nie żyje William Hurt. Znany aktor miał 71 lat

Jak podaje portal Deadline, 13 marca 2022 roku zmarł William Hurt. Aktor odszedł w wieku 71 lat, zaledwie tydzień przed swoimi 72. urodzinami. Portal zaznacza, że aktor od kilku lat cierpiał z powodu bardzo niebezpiecznej choroby. 

Polecamy

Informację o śmierci Hurta potwierdził jego syn, Will, który napisał na swoim Instagramie:

Z wielkim smutkiem rodzina Hurtów ogłasza śmierć Williama Hurta, ukochanego ojca i zdobywcy Oscara. Zgon nastąpił 13 marca 2022 roku, na tydzień przed jego 72. urodzinami. Zmarł spokojnie, w otoczeniu swojej rodziny, z przyczyn naturalnych. W tym trudnym momencie prosimy o uszanowanie prywatności.

Tak jak wspomnieliśmy, Hurt od jakiegoś czasu mierzył się z ciężką chorobą - w 2018 roku zdiagnozowano u aktora śmiertelnego raka prostaty z przerzutami na kości. Nowotwór prawdopodobnie przyczynił się do jego śmierci.

Od roku 2008 grał w filmach Marvela jako generał Thaddeus "Thunderbolt" Ross. Aktor pojawił się w takich produkcjach, jak "Incredible Hulk", "Captain America: Civil War", "Avengers: Infinity War", "Avengers: Endgame", a także "Black Widow". Aktora pożegnali aktorzy i twórcy związani z serią.

W 1986 roku Hurt zdobył Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za film "Pocałunek kobiety pająka". W trakcie swojej kariery był jeszcze trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody za "Dzieci gorszego Boga", "Telepasję" i "Historię przemocy". William Hurt pracował do ostatnich dni swojego życia.

William Hurt zmarł 13 marca 2022 roku w wieku 71 lat. Od lat chorował na nowotwór prostaty.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.