02.05.2018 15:17

Niedorzeczny powód miesięcznego opóźnienia filmu „Ant-Man i Wasp”

Na drugą część przygód Ant-Mana musimy poczekać dłużej niż większość świata. Co jest przyczyną opóźnienia premiery filmu „Ant-Man i Wasp”?

Ant-Man (Paul Rudd)
foto: kadr z filmu Ant-Man

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Filmem „Avengers: Infinity War” mogliśmy się cieszyć prawie tydzień wcześniej niż sąsiedzi zza oceanu. Kiedy polscy widzowie wiedzieli, jak skończy się dla herosów potyczka z Thanosem, Amerykanie wciąż obgryzali paznokcie z niecierpliwości. Niestety nie ma tak dobrze i kolejny film od Marvel Studios, czyli „Ant-Man i Wasp”, zobaczymy prawie miesiąc później niż większość krajów na świecie. Co jest powodem przesunięcia daty premiery? 

„Ant-Man i Wasp” - premiera filmu opóźniona z powodu finału Mistrzostw świata w piłce nożnej 2018?

Polska to nie jedyny kraj, w którym będzie trzeba czekać kilkanaście dni na obejrzenie kolejnej części historii o najmniejszych herosach świata. Amerykanie obejrzą film już 6 lipca 2018 roku. My musimy poczekać do 3 sierpnia, podobnie zresztą jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jak donosi serwis Screen Rant, przyczyną opóźnienia premiery na Wyspach Brytyjskich prawdopodobnie są... rozgrywane w lipcu finałowe mecze Mistrzostw świata w piłce nożnej. Miesięczne przesunięcie występuje w wielu krajach europejskich. W Szwajcarii, Francji i Holandii produkcja trafi na ekrany 19 lipca. W Austrii i Niemczech film wejdzie do kin 2 sierpnia. Węgrzy obejrzą „Ant-Mana i Wasp” dopiero 9 sierpnia. Najgorzej mają Włosi i Hiszpanie, którzy muszą czekać aż do 17 sierpnia. Oczywiście przesunięcie premiery nie dotyczy wszystkich krajów Europy, bo wiele państw starego kontynentu zobaczy „Ant-Mana i Wasp” na początku lipca.

Disney dokładnie zbadał rynek i sprawdził, które kraje powalczą o mistrzostwo świata. W obawie przed kiepską frekwencją w kinach postanowił opóźnić premierę w tych krajach, gdzie piłka nożna cieszy się największą popularnością. Wszystko w obawie przed sytuacją, w której potencjalni widzowie „Ant-Mana i Wasp”, wybierają siedzenie z nosem w telewizorze, zamiast wycieczki do kina. Rozgrywki o sportową nagrodę odbędą się w terminie od 4 czerwca do 15 lipca. Miejmy nadzieję, że oczekiwanie się opłaci i biało-czerwoni zdobędą mistrzostwo świata...

To nie jedyna dziwaczna decyzja polskiego dystrybutora. Pod koniec roku 2017 pisaliśmy już o absurdalnym polskim tłumaczeniu tytułu filmu

Co sądzisz o powodzie przesunięcia „Ant-Mana i Wasp”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Ant-Man Marvel Marvel Comics Ant-Man and the Wasp Paul Rudd