Niepokojąca lekcja tańca w nowym fragmencie horroru „Suspiria”

Sergiusz Kurczuk
18.10.2018 11:12
Niepokojąca lekcja tańca w nowym fragmencie horroru „Suspiria” Fot. kadr z filmu Suspiria

Do sieci trafił kolejny fragment horroru „Suspiria”. Tym razem główna bohaterka grana przez Dakotę Johnson bierze udział w ekstatycznej lekcji tańca.

Fani kina grozy z niecierpliwością czekają na remake słynnego włoskiego horroru z lat 70. zatytułowanego „Suspiria”. Reżyserem nowej wersji filmu jest Luca Guadagnino, który podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, pokazał swoje dzieło samemu Quentinowi Tarantino, który popłakał się z zachwytu podczas seansu. Zachęcają też pozytywne opinie krytyków, intrygujące zwiastuny oraz jeżące włos na głowie fragmenty „Suspirii”. Do sieci trafił najświeższy z nich.

„Suspiria” - nowy fragment horroru 

Akcja filmu dzieje się w latach 80. w Berlinie, gdzie mieści się prestiżowa szkoła tańca. Na nauki w placówce przyjeżdża młoda amerykanka Suzie, w którą wcieliła się Dakota Johnson. Tancerka szybko orientuje się, że w szkole prowadzonej przez tajemniczą Madame Blanc (Tilda Swinton) dzieją się dziwne i niepokojące rzeczy. Suzie rozpoczyna śledztwo wraz ze swoją przyjaciółką. Szybko jednak przekonują się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. I to dosłownie.

W nowym fragmencie „Suspirii” widzimy jedną z lekcji tańca w szkole Madame Blanc. Suzie rozpoczyna pokaz swoich umiejętności, szybko wpadając w stan przypominający ekstazę. 

Dziwności całej sceny dodaję nietypowa praca kamery i montaż. Tworzy to dość niepokojącą atmosferę, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom kina grozy. Johnson wyznała w jednym z wywiadów, że do roli młodej tancerki przygotowywała się jeszcze na planie 3. części „50. twarzy Greya”. Jak widać, aktorka dała z siebie wszystko, bo jej taniec jest rzeczywiście bardzo sugestywny. 

„Suspiria” - kiedy premiera?

Za scenariusz filmu odpowiada David Kajganich. W pozostałych rolach wystąpili Chloe Grace-Moretz, Tilda Swinton, Mia Goth, Sylvie Testud, Renée Soutendijk, Angela Winkler, Małgosia Bela i Lutz Ebersdorf, który w rzeczywistości jest... Tildą Swinton. Muzykę do „Suspirii” skomponował Thom Yorke z zespołu Radiohead. Produkcja powstała dzięki współpracy Amazon Studios i K Period Media. Polska premiera horroru odbędzie się już 2 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.