Niepokojąca lekcja tańca w nowym fragmencie horroru „Suspiria”

Sergiusz Kurczuk
18.10.2018 11:12
Niepokojąca lekcja tańca w nowym fragmencie horroru „Suspiria” Fot. kadr z filmu Suspiria

Do sieci trafił kolejny fragment horroru „Suspiria”. Tym razem główna bohaterka grana przez Dakotę Johnson bierze udział w ekstatycznej lekcji tańca.

Fani kina grozy z niecierpliwością czekają na remake słynnego włoskiego horroru z lat 70. zatytułowanego „Suspiria”. Reżyserem nowej wersji filmu jest Luca Guadagnino, który podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, pokazał swoje dzieło samemu Quentinowi Tarantino, który popłakał się z zachwytu podczas seansu. Zachęcają też pozytywne opinie krytyków, intrygujące zwiastuny oraz jeżące włos na głowie fragmenty „Suspirii”. Do sieci trafił najświeższy z nich.

„Suspiria” - nowy fragment horroru 

Akcja filmu dzieje się w latach 80. w Berlinie, gdzie mieści się prestiżowa szkoła tańca. Na nauki w placówce przyjeżdża młoda amerykanka Suzie, w którą wcieliła się Dakota Johnson. Tancerka szybko orientuje się, że w szkole prowadzonej przez tajemniczą Madame Blanc (Tilda Swinton) dzieją się dziwne i niepokojące rzeczy. Suzie rozpoczyna śledztwo wraz ze swoją przyjaciółką. Szybko jednak przekonują się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. I to dosłownie.

W nowym fragmencie „Suspirii” widzimy jedną z lekcji tańca w szkole Madame Blanc. Suzie rozpoczyna pokaz swoich umiejętności, szybko wpadając w stan przypominający ekstazę. 

Dziwności całej sceny dodaję nietypowa praca kamery i montaż. Tworzy to dość niepokojącą atmosferę, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom kina grozy. Johnson wyznała w jednym z wywiadów, że do roli młodej tancerki przygotowywała się jeszcze na planie 3. części „50. twarzy Greya”. Jak widać, aktorka dała z siebie wszystko, bo jej taniec jest rzeczywiście bardzo sugestywny. 

„Suspiria” - kiedy premiera?

Za scenariusz filmu odpowiada David Kajganich. W pozostałych rolach wystąpili Chloe Grace-Moretz, Tilda Swinton, Mia Goth, Sylvie Testud, Renée Soutendijk, Angela Winkler, Małgosia Bela i Lutz Ebersdorf, który w rzeczywistości jest... Tildą Swinton. Muzykę do „Suspirii” skomponował Thom Yorke z zespołu Radiohead. Produkcja powstała dzięki współpracy Amazon Studios i K Period Media. Polska premiera horroru odbędzie się już 2 listopada 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.