15.01.2018 11:27

Nieprędko zobaczymy spin-offy „Gry o tron”. Jakie inne seriale HBO nie pojawią się w najbliższym czasie?

Fani seriali „Gra o tron”, „Wielkie kłamstewka” i „True Detective” będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Produkcje w najbliższych miesiącach nie pojawią się na antenie HBO. 

Nieprędko zobaczymy spin-offy „Gry o tron”. Jakie inne seriale HBO nie pojawią się w najbliższym czasie?
foto: kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO zawsze była silną marką, a produkowane przez nią seriale od dawna cieszą się wielką popularnością. Oczywiście absolutnym rekordzistą jest „Gra o tron”, której finał zobaczymy dopiero w roku 2019. Fani liczyli jednak, że chociaż jeden z pięciu zapowiadanych spin-offów ekranizacji sagi George'a R.R. Martina pomoże im walczyć z oczekiwaniem na rozwiązanie walki o Żelazny Tron. Produkcja spin-offów nie musiałaby kolidować z 8. sezonem „Gry o tron”, ponieważ prawdopodobnie historie w Westeros będą prequelami serialu. Niestety szefowie stacji nie mają dobrych wieści dla fanów.

Kiedy premiera spin-offów „Gry o tron”?

Jon Snow

Casey Bloys - człowiek odpowiedzialny za ramówkę HBO zdradził The Hollywood Reporter nieco szczegółów dotyczących zapowiadanej premiery spin-offów „Gry o tron”. 

"

Jest ich 5. Nawet jeśli zrobimy pilota i resztę odcinków, żadne z nich nie pojawi się na HBO przynajmniej do roku po finałowym sezonie. Widziałem sporo bardzo ekscytujących materiałów. Mamy naprawdę świetnych scenarzystów, którzy pracują nad spin-offami, to bardzo ekscytujące. Ale nie ma żadnych ram czasowych. Nie wszyscy mają ten sam plan, więc widziałem różne wersje różnych rzeczy, które są potencjalnie ekscytujące. Ale nie ma ram czasowych dotyczących tego, kiedy powstanie któryś z nich.  "

„Wielkie kłamstewka” i „True Detective” - kiedy kolejne sezony?

Wielkie kłamstewka

To nie koniec informacji na temat produkcji HBO. Podczas spotkania prasowego w ramach Television Critics Association w Pasadenie Bloys powiedział również o przyszłości innych popularnych seriali stacji. Chodzi o drugi sezon „Wielkich kłamstewek” i 3. sezon „True Detective”. W przypadku tych produkcji również trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

"

Wszyscy są w coś zaangażowani, więc trudno jest wyobrazić sobie, żeby ponownie ustalić ich terminarz. Fakt, że jesteśmy w stanie zrobić drugi sezon to mały cud. Jesteśmy to w stanie zrobić? Kto wie? To wspaniały zespół. Kochają ze sobą pracować i dla nich to naprawdę świetna zabawa. Ale wszyscy są zajęci, więc zobaczymy.  "

Twórcy serialu obiecywali, że kolejne przygody mieszkanek Monterey pojawią się rok po premierze pierwszego sezonu. Wygląda jednak na to, że będzie trzeba poczekać prawdopodobnie do roku 2019. Wtedy też ma się pojawić 3. sezon „True Detective” oraz długo wyczekiwana kontynuacja westernu „Deadwood”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Gra o tron HBO True Detective