Baby Groot ze „Strażników Galaktyki 2” ma niewyparzony język. Wiemy ile razy bohater rzucił "k***wską bombą"

14.04.2020 14:37
Baby Groot ze „Strażników Galaktyki 2” ma niewyparzony język. Wiemy ile razy bohater rzucił "k***wską bombą" Fot. . LFI/Avalon/REPORTER

James Gunn, reżyser obu części widowiska „Strażnicy Galaktyki” zdradził, że Baby Groot w drugim filmie cyklu rzuca „ponad 50 k**ew”

Pierwszy film o „Strażnikach Galaktyki” trafił na ekrany kin w 2014 roku i szybko zaskarbił sobie przychylność widzów i krytyków. Odbiorcy nie mogli się nachwalić świeżości filmowej formuły, doskonałej muzyki oraz wyśmienitego aktorstwa. Wiele pozytywnych głosów spadło w szczególności na Vina Diesela, który potrafił wywołać szereg emocji, używając zaledwie trzech słów: „I Am Groot”, dokładnie w tej kolejności.

Teraz dowiedzieliśmy się, co kryło się za częścią z tych sformułowań.

Przeczytaj także

Niewyparzony język Baby Groota

W rozmowie, która wywiązała się na Twitterze na temat użycia przekleństw, a szczególności popularnego słówka „fuck”, w filmach z kategorią wiekową PG-13, James Gunn rzucił ciekawą uwagę na temat „Strażników Galaktyki 2”.

Zwykle w filmie z kategorią wiekową PG-13 można użyć jednego słowa „fuck”. Musi być jednak użyte w sposób nie związany z czynnością seksualną. (…) No chyba, że to Groot, bo Baby Groot w „Strażnikach Galaktyki 2” rzuca około 50 k***wskich bomb – zdradził reżyser.

Dialogi Groota pisane po angielsku

Przeczytaj także

Co ciekawe – potwierdzonym jest, że James Gunn pisze dialogi Groota w języku angielskim, a dopiero potem przerabia je na słynną frazę „I Am Groot”. W ten sposób Vin Diesel, aktor użyczający głosu bohaterowi jest jedynym członkiem obsady, który wie co oznaczają konkretne linijki tekstu. Dzięki temu aktor wie w jaki sposób zaintonować odpowiednie wariacje charakterystycznego zdania, tak by w pełni oddawały .

Uwaga na temat niewyparzonego języka Groota nie powinna dziwić fanów produkcji Marvela. W końcu w filmie „Avengers: Wojna bez granic” dostajemy scenę, w której Groot odpowiada Star-Lordowi w tak draatyczny sposób, że cała ekipa Strażników jest wyraźnie zszokowana.

Przeczytaj także

Niewyparzony język Groota oraz samą postać spotkamy ponownie w 3. części. Wiadomo, że powstanie, ponownie pod okiem Jamesa Gunna, tyle że w późniejszym terminie. Wpływ na to miał nie tylko przesunięty grafik produkcji MCU, wywołany przez koronawirusa, ale także zwolnienie, a następnie ponowne zatrudnienie Gunna.

 Czytaj także: Top 7: Najlepsze filmy science-ficion 2017 roku.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.