„Niezwyciężeni” - IPN opublikował animowany film o walce Polaków o odzyskanie wolności 1939-1989

Justyna Kierzkowska
15.09.2017 16:03
„Niezwyciężeni” - IPN opublikował animowany film o walce Polaków o odzyskanie wolności 1939-1989 Fot. kadr z wideo

Instytut Pamięci Narodowej udostępnił w serwisie YouTube krótkometrażowy film animowanych opowiadający o losach Polski i Polaków od wybuchu II wojny światowej. Obraz będzie miał premierę 17 września 2017.

Produkcja przedstawi najważniejsze momenty walki o nasz kraj, które miały miejsce między 1939 a 1989 rokiem. W filmie pojawią się m.in. takie postaci, jak rotmistrz Witold Pilecki, Irena Sendler oraz Witold Urbanowicz, a także Stanisław Maczek, Jan Karski i Marian Rejewski

Za produkcję filmu, którego narratorem został Mirosław Zbrojewicz, odpowiedzialne były firmy FishLadder (należy do Platige Image) i Juice. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean. Animacja została udostępniona na YouTubie w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. 

Krzysztof Noworyta, producent filmu ze studia Fish Ladder/Platige Image, podkreślił, że animacja ma posłużyć popularyzacji historii Polski.

Liczące się kraje bardzo dbają o to, w jaki sposób prezentowana jest ich historia. Potrafią świetnie pozycjonować swoją narrację w świadomości zbiorowej swojego narodu. „Niezwyciężonymi” wytyczamy nowy styl opowiadania o historii Polski. Przemawiamy językiem popkultury, bo to współczesna lingua franca, którą mówi cały świat.

W ramach promocji filmu uruchomiono strony theunconquered-movie.com, niezwyciezeni.ipn.gov.pl i niezwyciezeni-film.pl, na których można dowiedzieć się więcej o wydarzeniach pokazywanych w filmie i poznać losy prawdziwych bohaterów.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.