08.06.2017 14:49

Niezwykłe zachowanie psa podczas oglądania horroru „Obecność”

Powiadają, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ten truizm potwierdza pewien buldog podczas seansu jednego z najpopularniejszych horrorów ostatnich lat. 

Niezwykłe zachowanie psa podczas oglądania horroru „Obecność”
foto: kadr z filmu

Jeden z bohaterów filmu „Jerry Maguire” z 1996 roku powiedział, że psy oraz pszczoły wyczuwają strach. To stwierdzenie okazuje się trafione w punkt po obejrzeniu niezwykle zabawnego wideo, które stało się jednym z hitów YouTube’a w ostatnich dniach. Widzimy w nim uroczą buldożkę, która siedząc na łóżku ogląda w skupieniu horror „Obecność” Jamesa Wana z 2013 roku, powszechnie uważany za jeden z najstraszniejszych filmów, jakie powstały w drugiej dekadzie XXI wieku.

Pies wabi się Khaleesi i zadziwia przede wszystkim swoim niesamowitym wyczuciem momentu, w którym ma dojść do czegoś niedobrego w filmie. Fragment, który Khalessi ogląda, to sekwencja z początku „Obecności”, gdzie bohaterka o imieniu Christine (Joey King) zauważa, że coś przerażającego czai się za drzwiami. Z tego powodu budzi swoją siostrę Nancy (Haley McFarland), która zapewnia ją, że poza nimi nie ma nikogo innego w pokoju. Christine odpowiada, że coś stoi za nią. Gdy drzwi same się zamykają, pies zaczyna szczekać, aby ostrzec dziewczynki. Wideo pochodzi z YouTube’owskiego kanału o nazwie „Elvis and Khaleesi”.

„Obecność” była jednym z najbardziej zaskakujących hitów ostatnich lat. Zarobiła 318 milionów dolarów na budżecie wynoszącym 20 mln. Film nie tylko doczekał się tak samo popularnego sequela w 2016 roku, ale podarował światu spin-off w postaci horroru „Annabelle” w 2014 roku. Historia o demonicznej lalce jednak nie skończy się na jednym filmie, bo ponownie przestraszy widzów w kontynuacji „Narodziny zła”, której premiera odbędzie się 11 sierpnia 2017 roku. Również „Obecność 2” wyda na świat osobny film w postaci „The Nun” w 2018 roku, który będzie opowiadać o wyjątkowo przerażającej zakonnicy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pojawi się także spin-off o Crooked Manie. Zważywszy na dotychczasowe zapędy serii, być może ktoś pokusi się o kontynuację z pieskiem?

Kamil Dachnij
Tagi: Obecność