19.07.2017 14:12

Niezwykły mashup „Gry o tron” z musicalem „Hamilton”

Pewien YouTuber postanowił połączyć dwie popularne produkcje, by opowiedzieć w nowy sposób historię słynnych bohaterów serialu HBO. 

Niezwykły mashup „Gry o tron” z musicalem „Hamilton”
foto: kadr z filmu

Dość niedawno pisaliśmy o niezwykłym wideoklipie, w którym bohaterzy „Gry o tron” śpiewają klasyczny hymn disco „I Will Survive” Glorii Gaynor. Tym razem Internet oferuje nam kolejną zabawną rzecz związaną z produkcją HBO. YouTuber Jason Feifer stworzył ostatnio mashup, który przerabia tekst otwierającej piosenki Broadway’owskiego musicalu „Hamilton: An American Musical” w opowieść o takich postaciach jak Jon Snow oraz Daenerys Targaryen.

Chociaż „Hamilton” opowiada o życiu ojca założyciela Stanów Zjednoczonych Alexandra Hamiltona i jego przejściach osobistych i politycznych związanych z  rewolucją amerykańską, a „Gra o tron” skupia się na walce ogromnej ilości bohaterów o Żelazny tron, to okazuje się, że istnieją między obiema produkcjami pewne podobieństwa. Dla przykładu, Feifer wykorzystał pierwsze zdanie Lina-Manuela Mirandy z otwarcia jego musicalu, w którym padają słowa:

"

Jakim cudem bękart, sierota, syn dziwki i Szkota trafił w sam środek zapomnianego miejsca na Wyspach Karaibskich, gdzie żyjąc w ubóstwie, wyrósł później na bohatera i badacza? "

i zmienił je w opis życia Jona Snowa:

"

Jakim cudem bękart zrodzony ze Starków i Targaryenów, urodzony w środku zapomnianego miejsca w górach Dorne, gdzie nieustannie szargano jego imię, wyrósł na zmartwychwstałego Lorda dowódcę?   "

Trzeba przyznać, że przeróbka Amerykanina robi duże wrażenie. Polscy widzowie mogą nie wiedzieć zbyt wiele o musicalu „Hamilton”, ale warto wspomnieć, że jest to jeden z największych hitów na deskach Broadwayu ostatnich lat. Produkcja otrzymała rekordową liczbę 16 nominacji do nagród Tony, wygrywając 11. Była też laureatem nagrody Pulitzera w dziedzinie dramatu za 2016 rok. Za nami zaś 1. odcinek 7. sezonu „Gry o tron” (premiera odbyła się 16.07.2017), który pobił rekord oglądalności serialu. Obejrzało go łącznie 16 milionów widzów. 

Kamil Dachnij
Tagi: Gra o tron