24.08.2017 10:42

Niskobudżetowy film nawiązujący do kultowych produkcji lat 80. - zobacz „The Spirit Machine”

W sieci pojawił się krótkometrażowy film fantastyczno-przygodowy, odnoszący się do takich produkcji jak seria „Indiana Jones”, czy „Poltergeist”. Obejrzyj „The Spirit Machine”. 

The Spirit Machine
foto: materiały prasowe

Ech, te lata 80.! Każdy, kto pamięta te czasy, wspomina je z nostalgią. Był to chyba najlepszy czas dla popkultury, bo właśnie wtedy powstały filmy, które zyskały status kultowych i rozbudzają wyobraźnie widzów do tej pory. W Polsce dzieła z tego nurtu autorytet w dziedzinie filmu Jerzy Płażewski, określił mianem Kina Nowej Przygody. I chociaż filmowcy kontynuują tradycję sprzed kilku dekad, do tej pory nie powstały tak oryginalne i porywające historie jak „Powrót do przyszłości”„Indiana Jones”, „Goonies” czy „E.T.”. Czemu? Odpowiedź jest prosta. Klimat we współczesnych czasach jest zupełnie inny.

Można oczywiście go odtworzyć, co genialnie wyszło twórcom serialu „Stranger Things”. Jeden z największych reżyserów Kina Nowej Przygody, Steven Spielberg obecnie pracuje nad filmem, który również ma wiele odniesień do produkcji z tamtych lat. Oczarowany latami 80. jest też Timothy Plain, który w 2012 roku wystartował z akcją na Kickstarterze. Filmowiec-amator postanowił stworzyć krótkometrażowy film przygodowo-fantastyczny. Udało mu się zebrać pieniądze i tak powstał „The Spirit Machine”, który można oglądać na Vimeo.

TheSpiritMachinebigpostermain59901

O co chodzi w krótkometrażowej produkcji? Główny  bohater (Will Springhorn Jr.) i jego córka (Andrea Ferreyra) wyruszają na niesamowitą wyprawę w poszukiwaniu ostatniego urządzenia skonstruowanego przez Thomasa Edisona. Tytułowa maszyna nie została odnaleziona przez ostatnie 100 lat. Sam autor określił swój film połączeniem „Indiany Jonesa” i „Prestiżu”. W opisie na Vimeo znajduje się też porównanie do słynnego „Poltergeista”. Zresztą zobaczcie sami.

Wczytywanie...

Gra aktorska może nie jest porywająca, ale trzeba przyznać, że klimat lat 80. został uchwycony. Poza tym Plainowi udało się stworzyć całkiem dobre jak na film niskobudżetowy efekty specjalne. Więcej filmów Paina możecie znaleźć pod TYM LINKIEM.

Jak podobał Ci się „The Spirit Machine”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Indiana Jones