Nowa Księżniczka Leia? Fani chcą zastąpić Carrie Fisher w „Gwiezdnych Wojnach IX”

Sergiusz Kurczuk
03.04.2018 12:43
Nowa Księżniczka Leia? Fani chcą zastąpić Carrie Fisher w „Gwiezdnych Wojnach IX” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Czy da się zastąpić Carrie Fisher w roli księżniczki Lei? Powstała fanowska petycja, której twórcy chcą, by w postać w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen” wcieliła się inna aktorka. 

27 grudnia 2016 roku odeszła 60-letnia Carrie Fisher. Był to wielki cios dla wszystkich fanów „Gwiezdnych Wojen”, w których aktorka wcielała się w rolę księżniczki Lei - ukochanej Hana Solo i siostry Luke'a Skywalkera. Artysta zmarła z powodu problemów z sercem. Na szczęście dla miłośników „Star Wars”, twórcom „Ostatnich Jedi” udało się nagrać wszystkie sceny z Fisher przed jej śmiercią, dzięki czemu widzowie mogli podziwiać Leię na ekranie. Po śmieci aktorki zapowiedziano, że nie pojawi się jako efekt komputerowy i postanowiono zmodyfikować scenariusz IX epizodu. Oznacza to, że bohaterka nie pojawi się w kolejnym filmie, albo wystąpi jedynie w formie retrospekcji. Fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Księżniczka Leia - Meryl Streep zastąpi aktorkę?

W sieci pojawiła się kolejna petycja skierowana do szefów Lucasfilm i Disneya. Tym razem fani nie domagają się usunięcia z kanonu żadnego z elementów filmu Riana Johnsona. Chcą jednak zobaczyć Leię w IX epizodzie „Star Wars” do tego stopnia, że zdecydowali się na zastępstwo. Zamiast Fisher na ekranie miałby się pojawić Meryl Streep. Autorzy petycji uważają, że Streep to jedna z największych żyjących aktorek, która idealnie sprawdzi się w roli Lei. Jednym z argumentów jest dorobek artystyczny aktorki. Streep była nominowana ponad 20 razy do Oscarów. 3 razy dobyła statuetkę.  

Meryl Streep Fot. foto: Splash News/East News

Jednak o wyborze Streep nie zadecydował jedynie talent aktorski. Twórcy petycji argumentują swoją decyzję faktem, że aktorka przyjaźniła się z Fisher oraz wystąpiła w filmie „Pocztówki znad krawędzi”. Za scenariusz filmu odpowiedzialna była Carrie Fisher, która zamieściła w nim wiele wątków autobiograficznych. 

Celem petycji jest uzbieranie 10 tysięcy podpisów. W chwili pisania artykułu pomysł poparło ponad 9 tysięcy osób. Do tej pory nie pojawiło się jednak stanowisko szefów Lucasfilm. Czy akcja odniesie skutek i w ostatniej części trzeciej trylogii w roli Lei wystąpi inna aktorka? Przekonamy się za jakiś czas. Do premiery IX epizodu „Star Wars” zostało trochę czasu, bo film trafi do kin dopiero w grudniu 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.