Nowa fanowska teoria dotycząca zmarłych herosów Marvela. Dokąd trafiły dusze Avengers?

Sergiusz Kurczuk
22.08.2018 14:53
Nowa fanowska teoria dotycząca zmarłych herosów Marvela. Dokąd trafiły dusze Avengers? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Czy herosi polegli w „Avengers: Infinity War” powrócą w „Avengers 4”? Fani wymyślili kolejny sposób na przywrócenie do życia postaci zabitych przez Thanosa. 

Szokujący finał filmu „Avengers: Infinity War” nadal sprawia, że fani filmów Marvel Studios snują domysły, co wydarzy się w 4. części największych herosów Ziemi. To, że niektórzy bohaterowie, tacy jak Black Panther, Spider-Man czy Gamora zmartwychwstaną, dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Pytaniem brzmi: w jaki sposób? Do gry powróciło tajemnicze zdjęcie, które miało pochodzić z 3. części „Avengers”, ale finalnie nie pojawiły się w tej produkcji braci Russo. Na jego podstawie ukuto nową teorię, dotyczącą miejsca, w którym znajdują się dusze zabitych przez Thanosa członków Avengers.

„Avengers: Infinity War” - gdzie trafiły dusze zmarłych bohaterów?

Najpopularniejsza teoria głosi, że przemienieni w pył bohaterowie wcale nie zginęli, a ich esencje życiowe trafiły do wnętrza Kamienia Duszy. Wskazuje na to scena wizji Thanosa, w której Szalony Tytan spotyka się ze swoją przybraną córką. Gamora jest jednak dzieckiem i znajduje się w dziwnej przestrzeni pełnej ciepłego światła. Nowa teoria wcale nie wyklucza tego, że dusza Gamory znajduje się w jednym z klejnotów Rękawicy Nieskończoności. Co, jeśli dusze pozostałych bohaterów trafiły w zupełnie inne miejsce?

Latem 2017 roku w sieci pojawiła się fotografia, prawdopodobnie z montażowni, ukazująca kilka scen z filmu o Avengers. Znajdujące się na niej fragmenty nie ujrzały jednak nigdy światła dziennego. Wśród nich widzimy moment, w którym Doktor Strange krzyczy do Spider-Mana: „Peter! Chroń ich! Oni nie umarli!”. W innym pojawiają się kształty postaci męskiej i kobiecej, zamknięte w ciasnej przestrzeni. Według sugestii fanów mają to być Quicksilver i Hela, a samo zdjęcie pochodzi z „Avengers 4”. 

„Avengers 4” - Hela i Doktor Strange kluczowi dla fabuły filmu?

Fani połączyli powyższe informacje z przeciekami dotyczącymi fabuły „Avengers 4”. Według nich w filmie braci Russo ma się pojawić scena, w której Doktor Strange walczy z armią szkieletów. To wszystko prowadzi do spekulacji, jakoby po pstryknięciu Thanosa dusze połowy populacji wszechświata wcale nie trafiły do Kamienia Duszy, ale do jednego z królestw Odyna - Hel, krainy umarłych. To z kolei łączy się z plotkami o powrocie w „Avengers 4” Ancient One i Heli. Według najnowszych domysłów fanów Strange jako potężny mag będzie próbował ocalić istoty wymazane z istnienia przez Szalonego Tytana w Hel i zabrać je stamtąd przez Quantumn Realm - wymiar ukazany w obu częściach „Ant-Mana” i filmie „Doktor Strange”. Stephen już raz dokonał przejścia między wymiarami za pomocą magii. 

Czy te przypuszczenia się potwierdzą? Na odpowiedź na to pytanie musimy poczekać do maja 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowany film „Avengers 4” trafi na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.