Nowa książka w świecie „Władcy pierścieni”. Kiedy ukaże się „The Fall of Gondolin”?

Sergiusz Kurczuk
11.04.2018 10:53
Nowa książka w świecie „Władcy pierścieni”. Kiedy ukaże się „The Fall of Gondolin”? Fot. foot: materiały prasowe

Nieopublikowana dotąd powieść J.R.R. Tolkiena w końcu zostanie wydana. Kiedy przeczytamy kolejną książkę autora „Władcy Pierścieni”?

Niebawem poznamy nieopowiedziany dotąd fragment historii Śródziemia. Wszystko za sprawą decyzji Christophera Tolkiena - syna autora „Władcy Pierścieni”, który zdecydował się w końcu wydać nieopublikowaną dotąd książkę swojego ojca. J.R.R. Tolkien stworzył wspaniały świat, który urzekł miliony czytelników na całym świecie. Mnogość fantastycznych elementów i rozmach trylogii sprawiły, że filmowcy obawiali się zekranizować powieść. W 1978 Ralph Bakshi powołał do życia animowaną wersję dwóch pierwszych części „Władcy Pierścieni”, ale dopiero adaptacja Petera Jacksona z początku XXI wieku sprawiła, że Tolkien stał się jeszcze bardziej popularny. Niebawem na rynku wydawniczym pojawi się powieść „The Fall of Gondolin”, która początkowo miała nazywać się „The Tale of Earendale”. 

„The Fall of Gondolin” - kiedy premiera?

Jak podaje Entertainment Weekly, fani Tolkiena w końcu będą mieli okazję przeczytać kolejną książkę pisarza. Historia skupi się na tytułowym mieście i jego klęsce. W czasach przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” Gondolin był jednym z najbardziej prominentnych miast Śródziemia. Pojawił się już w „Silmarillionie”, ale teraz czytelnicy będą mieli okazję zgłębić losy niesamowitej metropolii. W książce mają się pojawić wszystkie elementy charakterystyczne dla twórczości Tolkiena. Oprócz wątku skazanej na niepowodzenie miłości nie zabraknie też spektakularnej bitwy, prawdopodobnie największej batalii opisanej przez pisarza. Jedną z kluczowych postaci będzie potomek dwóch ras - ludzkiej i elfickiej, który odegra ważną rolę w całej historii. 

The Fall of Gondolin Fot. foto: materiał promocyjny

„The Fall of Gondolin” ma się ukazać na anglojęzycznym rynku już 30 sierpnia 2018 roku. Książka została zredagowana przez Christophera Tolkiena i zilustrowana przez Alana Lee, który został nagrodzony Oscarem za „Władcę Pierścieni” w kategorii Najlepsza scenografia w filmie. Fani sądzą, że fakt zaangażowania Lee wskazuje na to, że historia z powieści może pojawić się w powstającym serialu platformy Amazon. Dodatkową przesłanką jest informacja, według której Peter Jackson ma produkować serial. Nie wiadomo kiedy „The Fall of Gondolin” pojawi się w Polsce. Rodzimi fani muszą sięgnąć po oryginał, albo czekać na tłumaczenie. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.