13.03.2019 15:34

Nowa przeciwniczka Avengers poszła w ślady Thanosa. Obróciła w pył dwóch herosów bez Rękawicy Nieskończoności

W 5. numerze serii "Avengers: No Road Home" doszło do dezintegracji dwóch klasycznych członków tytułowej grupy. Jak nowa przeciwniczka zabiła herosów?

Avengers: Infinitywar
foto: kadr z filmu Avengers: Infinitywar

Obecnie filmy superbohaterskie są dla Hollywood czymś tak oczywistym, jak produkcje kina grozy, czy komedie. Oczywiście w tym nurcie przoduje Disney, a dokładnie Marvel Studios, gdzie od 10 lat powstają kolejne tytuły inspirowane komiksami Domu Pomysłów. W każdej z 21. produkcji, które trafiły na kinowy ekran, pojawiło się mnóstwo nawiązań do klasycznych i całkiem nowych historii z komiksów Marvela. Nie inaczej jest w przypadku "Kapitan Marvel". Nie oznacza to jednak, że inspiracja przepływa tylko w jednym kierunku. Na kartach 5. numeru "Avengers: No Road Home" ukazano śmierć dwóch bohaterów, odnoszącą się do zaskakującego finału "Avengers: Infinty War".

"Avengers: No Road Home" - kogo zabiła Nyx?

Pod koniec 3. części filmowych "Avengers" Thanos zdobywa wszystkie Kamienie Nieskończoności i jednym pstryknięciem pozbawia życia połowę populacji wszechświata. 50% wszelkich żywych organizmów rozpływa się w chmurze pyłu. Wśród nich znajduje się wielu herosów, takich jak Spider-Man, Black Panther, czy większość Strażników Galaktyki.

Marvel
Marvel
Przeczytaj także Top 5 najpotężniejszych bohaterów Marvel Cinematic Universe

W nowym numerze serii "Avengers: No Road Home" podobny los spotkał dwóch klasycznych członków Avengers. Sprawczynią tego stanu rzeczy jest jednak Nyx - grecka bogini nocy.

Avengers: No Road Home #5

Nyx, zwana również Nox, zadebiutowała w 31. numerze "Doctor Strange, Sorcerer Supreme" z 1991 roku i pojawiła się dosłownie w kilku zeszytach jako epizodyczna przeciwniczka herosów Marvela. W 2019 roku pojawiła się seria "Avengers: No Road Home", w której okazało się, że prawdziwa bogini nocy tysiące lat temu została umieszczona przez Olimpijczyków w niewoli. Bogowie rozerwali jej dusze na strzępy i rozrzucili po całym wszechświecie. Jednak Nyx zdołała się uwolnić, kiedy doszło do zniknięcia Ziemi w historii "Avengers: No Surrender". Bogini powróciła i w akcie zemsty zabiła większość greckich bogów.

Avengers postanowili wyruszyć na ratunek Olimpu i powstrzymać Nyx przed dalszą destrukcją. W tym celu powstała specjalna grupa złożona ze Scarlet Witch, Hawkeye'a, Visiona, Moniki Rambeau, Hulka i Rocket Raccona. Towarzyszyła im córka Grandmastera o pseudonimie Voyager. Wkrótce w szeregi drużyny pojawił się dawny druch Avengers - Hercules. Doszło do potyczki z Nyx, w której poległo dwóch potężnych herosów.

Rozwścieczona Olimpijka postanowiła zaprezentować swoją moc i sprawiła, że Vision oraz Hercules zmienili się w kupkę popiołu. Tym samym Nyx została zaprezentowana jako naprawdę potężna przeciwniczka, pokroju największych wrogów, z którymi mieli do czynienia Avengers.

Avengers: No Road Home #5

Czy pozostałym przy życiu herosom uda się cofnąć działanie mocy Nyx? Przekonamy się w kolejnym numerze "Avengers: No Road Home". Jak widać, Jim Zub, Mark Waid, Al Ewing, Sean Izaakse, Marcio Menyz, Erick Archiniega i Cory Petit postanowili zainspirować się kinowym uniwersum. Śmierć bohaterów z ręki Nyx do złudzenia przypomina wstrząsający czyn Thanosa z "Avengers: Infintiy War". Sama postać bogini i sposób jej działania to natomiast ewidentne odniesienie do Heli z filmu "Thor: Raganrok".

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy jakiś wątek z "Avengers: No Road Home" pojawi się w "Avengers: Endgame"? Przekonamy się już za kilka tygodni. 22. produkcja Marvel Studios trafi do polskich kin 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: W "Avengers: Endgame" jeden z herosów będzie władał Kamieniem Nieskończoności?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Marvel Avengers: Infinity War Komiks Marvel Comics Thanos