Nowa zapowiedź "Dark Phoenix" składa hołd wszystkim filmom o X-Men

14.05.2019 14:20
Nowa zapowiedź "Dark Phoenix" składa hołd wszystkim filmom o X-Men Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się nowy teaser filmu "Dark Phoenix". Twórcy postanowili podsumować w nim wszystkie poprzednie produkcje o superbohaterskich mutantach Marvela.

Do premiery filmu "Dark Phoenix" pozostało już kilka tygodni. Produkcja będzie ostatnią adaptacją komiksów o X-Men wydaną przez studio  Fox. Z tego powodu i z okazji X-Men Day, który odbył się 13 maja 2019 roku, twórcy z 20th Century Fox postanowili złożyć hołd wszystkim filmom, które przez ostatnie 20 lat składały się na rozległe uniwersum wypełnione mutantami o rozmaitych mocach. W tym celu powołano nową zapowiedź filmu o potężnej kosmicznej istocie, przejmującej kontrolę nad Jean Grey

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - zapowiedź podsumowuje filmy o X-Men

Historia kinowego uniwersum X-Men sięga roku 2000, kiedy pojawiła się pierwsza część przygód superbohaterskich mutantów Marvela. W kolejnych latach wyszły dwa sequele i spin-off poświęcony Wolverine'owi, który doczekał się drugiej części swojej historii. Po krótkiej przerwie nieco zrebootowano serię prequelem i jego kontynuacjami. Filmem "Logan" zwieńczono opowieść o herosie uzbrojonym w metalowe szpony. Kolejnym krokiem miał być nowy spin-off - "New Mutants", ale film zostanie wydany dopiero za jakiś czas, na co wpływ miało przejęcie praw do Foxa przez Disneya. Zakończeniem dziewięciu produkcji o mutantach będzie "Dark Phoenix"

W zapowiedzi filmu nie tylko zaprezentowano fragmenty wszystkich wyżej wymienionych produkcji, ale również okraszono je wypowiedziami aktorów, wcielających się przez lata w głównych bohaterów. Nie zabrakło takich sław jak Patrick Stewart, James McAvoy, Michael Fassbender, Hugh Jackman, czy Sophie Turner. Aktorzy słusznie zauważyli, że dzięki serii "X-Men" świat inaczej zaczął patrzeć na kino superbohaterskie. Produkcje przetarły szlaki innym twórcom, którzy pochylili się nad komiksowymi bohaterami i przenieśli je na duży ekran. 

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

Film opowiadający o Phoenix i Jean Grey trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Simon Kinberg. W rolach głównych wystąpili Sophie TurnerMichael FassbenderJames McAvoyJennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Jessica ChastainTye Sheridan, Alexandra ShippKodi Smit-McPhee i Evan Peters.

>>Zobacz też: Kto zginie w filmie „X-Men: Dark Phoenix”?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.