Nowa zapowiedź "Dark Phoenix" składa hołd wszystkim filmom o X-Men

14.05.2019 14:20
Nowa zapowiedź "Dark Phoenix" składa hołd wszystkim filmom o X-Men Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawił się nowy teaser filmu "Dark Phoenix". Twórcy postanowili podsumować w nim wszystkie poprzednie produkcje o superbohaterskich mutantach Marvela.

Do premiery filmu "Dark Phoenix" pozostało już kilka tygodni. Produkcja będzie ostatnią adaptacją komiksów o X-Men wydaną przez studio  Fox. Z tego powodu i z okazji X-Men Day, który odbył się 13 maja 2019 roku, twórcy z 20th Century Fox postanowili złożyć hołd wszystkim filmom, które przez ostatnie 20 lat składały się na rozległe uniwersum wypełnione mutantami o rozmaitych mocach. W tym celu powołano nową zapowiedź filmu o potężnej kosmicznej istocie, przejmującej kontrolę nad Jean Grey

Przeczytaj także

"Dark Phoenix" - zapowiedź podsumowuje filmy o X-Men

Historia kinowego uniwersum X-Men sięga roku 2000, kiedy pojawiła się pierwsza część przygód superbohaterskich mutantów Marvela. W kolejnych latach wyszły dwa sequele i spin-off poświęcony Wolverine'owi, który doczekał się drugiej części swojej historii. Po krótkiej przerwie nieco zrebootowano serię prequelem i jego kontynuacjami. Filmem "Logan" zwieńczono opowieść o herosie uzbrojonym w metalowe szpony. Kolejnym krokiem miał być nowy spin-off - "New Mutants", ale film zostanie wydany dopiero za jakiś czas, na co wpływ miało przejęcie praw do Foxa przez Disneya. Zakończeniem dziewięciu produkcji o mutantach będzie "Dark Phoenix"

W zapowiedzi filmu nie tylko zaprezentowano fragmenty wszystkich wyżej wymienionych produkcji, ale również okraszono je wypowiedziami aktorów, wcielających się przez lata w głównych bohaterów. Nie zabrakło takich sław jak Patrick Stewart, James McAvoy, Michael Fassbender, Hugh Jackman, czy Sophie Turner. Aktorzy słusznie zauważyli, że dzięki serii "X-Men" świat inaczej zaczął patrzeć na kino superbohaterskie. Produkcje przetarły szlaki innym twórcom, którzy pochylili się nad komiksowymi bohaterami i przenieśli je na duży ekran. 

"Dark Phoenix" - kiedy premiera?

Film opowiadający o Phoenix i Jean Grey trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Simon Kinberg. W rolach głównych wystąpili Sophie TurnerMichael FassbenderJames McAvoyJennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Jessica ChastainTye Sheridan, Alexandra ShippKodi Smit-McPhee i Evan Peters.

>>Zobacz też: Kto zginie w filmie „X-Men: Dark Phoenix”?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.