Nowe informacje zdradzają, jaką rolę Imperator Palpatine odegra w "Gwiezdnych wojnach IX"

Sergiusz Kurczuk
07.05.2019 14:21
Nowe informacje zdradzają, jaką rolę Imperator Palpatine odegra w "Gwiezdnych wojnach IX" Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: Powrót Jedi

W sieci pojawiła się informacja, która przybliża, w jaki sposób w "Star Wars IX" powróci Imperator Palpatine i jaką rolę odegra w zakończeniu nowej trylogii.

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Na początku kwietnia 2019 roku zadebiutował pierwszy zwiastun nadchodzącego epizodu "Gwiezdnych wojen" z podtytułem "Skywalker. odrodzenie". W zapowiedzi potwierdzono to, co fani sagi podejrzewali od dawna. Po wielu latach przerwy na duży ekran powróci Imperator Palpatine, którego charakterystyczny śmiech pojawia się na samym końcu trailera. Na razie jednak nie zdradzono żadnych szczegółów fabularnych filmu. Nie oznacza to jednak, że po internecie nie krążą różnego rodzaju niepotwierdzone informacje na temat tego, co wydarzy się w filmie. Najnowsza plotka wyjaśnia, w jaki sposób Imperator powróci do świata żywych i jaką rolę odegra dla bohaterów nowej trylogii.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" - jak powróci Imperator?

W roku 2018 na planie nadchodzącego filmu zauważono Matta Smitha. Pojawiły się spekulacje, że aktor zagra młodego Imperatora, albo jego klona. Jak donosi portal MakingStarWars.net, anonimowe źródło przekazało, że Smith wcale nie będzie Imperatorem. Nie oznacza to jednak, że gwiazda "Doktora Who" nie będzie miał z nim nic wspólnego ze słynnym złoczyńcą. Podobno duch Palpatine'a ma zawładnąć ciałem postaci granej przez Smitha. Powrót Imperatora sprawi, że Kylo Ren i Rey połączą siły, by pokonać wspólnego wroga. Syn Hana Solo zabije bohatera Smitha, ale ten czyn nie zakończy życia Palpatine'a. Jego duch ma przejąć władzę na Kylo i będąc w posiadaniu ciała wnuka swojego dawnego ucznia, stanie się liderem Zakonu Rycerzy Ren. Kylo będzie się jednak zmagał z Palpatinem i w jednej ze scen poprosi Rey, by go zabiła. Na końcu znowu stanie się Benem Solo i poświęci się, by raz na zawsze położyć kres zapędom Imperatora. Nie waidomo jednak, czy osobą, która zbije złoczyńcę, będzie Kylo czy Rey.

Takie zakończenie nowej sagi pasuje do tytułu i jest w pewnym sensie hołdem złożonym finałowej potyczce w "Powrocie Jedi". Na razie jednak nie wiadomo, czy jakakolwiek część tej rewelacji jest prawdziwa. Redakcja MakingStarWars.net próbowała skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami "Star Wars", ale nie udało się nic ustalić. Rola Smitha oficjalnie nadal jest owiana tajemnicą.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" - kiedy premiera?

Czy powyższe doniesienia okażą się prawdziwe? A może ktoś tylko zmyślił sobie całą historię? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero za kilka miesięcy. Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. W produkcji reżyserowanej przez J.J. Abramsa ponownie wystąpią Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Carrie Fisher, Joonas Suotamo, Kelly Marie Tran oraz Billie Lourd.

>>Zobacz też: "Gwiezdne wojny IX" - wyciekł plakat, który pokazuje nowe i powracające postaci<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.