18.07.2017 16:00

Nowe plakaty do „Star Trek: Discovery”

Fani serii Star Trek od dawna czekają na zapowiedziany jakiś czas temu serial „Star Trek: Discovery”. Stacja CBS zaprezentowała dwa plakaty, promujące zbliżającą się premierę kosmicznego widowiska. 

Nowe plakaty do „Star Trek: Discovery”
foto: CBS

Star Trek to 6 seriali telewizyjnych, 13 filmów pełnometrażowych oraz setki książek, komiksów i gier wideo, rozgrywających się w świecie stworzonym przez Gene’a Roddenbery’ego prawie 60 lat temu. Niebawem na antenie stacji CBS pojawi się kolejny serial rozgrywający się w kosmicznym uniwersum. Mowa o produkcji „Star Trek: Discovery”. Stacja postanowiła zaprezentować, jak będą wyglądać plakaty promujące serial na tegorocznym San Diego Comic Con.

Star-Trek-Discovery-ComicCon-2017
Star-Trek-Discovery-ComicCon-2017

Projekty przypominają plakaty z filmów science-fiction z lat 60., tym samym nawiązując do korzeni serii. Na jednym widzimy wielkie logo Gwiezdnej Floty, które góruje nad postacią ubraną w skafander kosmiczny. Na drugim umieszczono tytułowy statek Discovery, który mknie po bezkresach przestrzeni kosmicznej. Nowy serial będzie prequelem pierwszej serii, a akcja ma się rozgrywać około 10 lat wcześniej niż oryginał. W „Star Trek: Discovery” wystąpią między innymi Sonequa Martin-Green („The Walking Dead”), Michelle Yeoh („Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok”) and Jason Issacs („Harry Potter”). Premiera pierwszego odcinka planowana jest na 24 września 2017 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Trek