Nowe szczegóły filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - złote kostki i imiona nowych bohaterów

Sergiusz Kurczuk
06.02.2018 11:09
Nowe szczegóły filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - złote kostki i imiona nowych bohaterów Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Pojawiły się nowe informacje dotyczące filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. 

Na spin-off o przygodach młodego Hana Solo czekają wszyscy fani „Star Wars”. W przemytnika wcieli się Alden Ehrenreich. Podczas SuperBowl 2018 w końcu zaprezentowano pierwszy teaser filmu, a kilka godzin później pojawił się prawie 2-minutowy zwiastun. Fani mogli wreszcie zobaczyć, jak prezentuje się film. Do tej pory reżyser Ron Howard prezentował fotki z planu zdjęciowego. Studio Lucasfilm postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić przyszłym widzom nowe postacie, które pojawią się w produkcji. Chodzi o bohaterki grane przez Thandie Newton i Phoebe Waller-Bridge.

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - nowe postacie

Nowe postacie w Hanie Solo Fot. foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie

Phoebe Waller-Bridge wcieli się w kobiecego droida o imieniu L3-37. Natomiast Thandie Newton zagra tajemniczą Val. Nie wiadomo czy kobieta będzie należeć do załogi zwołanej przez Tobiasa Becketta (Woody Harrelson), czy okaże się wrogiem protagonistów. Droidy występowały we wszystkich filmach z serii „Star Wars” i pełniły ważną rolę. W produkcji Howarda nie jest inaczej, ale po raz pierwszy do uniwersum wprowadzono żeńską wersję robota. Droid najprawdopodobniej był drugim pilotem Sokoła Millenium, zanim Lando Calrissian (Donald Glover) nie przegrał statku w zakładzie. 

Złote kostki do gry w filmie o Hanie Solo

Han Solo Fot. foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie

Zakład oczywiście wygrał Han Solo, przejmując dowodzenie nad statkiem, który w przeszłości nie wyglądał jeszcze jak najszybsza kupa złomu w galaktyce. Lando i Han zagrali w jedną z gier hazardowych znaną jako Sabacc. Solo użył swoich szczęśliwych złotych kostek, które były jego amuletem szczęścia. Przedmiot pojawia się w oryginalnej trylogii oraz w VII epizodzie sagi. Występuje również w „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W jednej ze scen widzimy Hana i Qi’Rę (Emilia Clarke) w speedsterze. Uważny widz zauważy, że przy szybie zamontowane są złote kostki.

Do tej pory uważano, że Solo zaczął używać ich jako talizmanu szczęścia po wygranej z Lando, ale całkiem możliwe, że miał je już wcześniej i od dawna przynosiły mu szczęście. Złośliwi twierdzą, że kostki są specjalnie wyważone i dlatego Han odnosił sukcesy w grach hazardowych. 

Czego jeszcze dowiemy się na temat Hana Solo przed premierą filmu? Znając życie, wiele ciekawostek zostanie w niedopowiedzeniu. Odpowiedzi na zagadki dotyczące przemytnika znajdziemy w produkcji Rona Howarda, która wejdzie do kin 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.