Nowy film Quentina Tarantino będzie miał swoją premierę w 50. rocznicę śmierci Sharon Tate

Natalia Hluzow
04.12.2017 13:25
Nowy film Quentina Tarantino będzie miał swoją premierę w 50. rocznicę śmierci Sharon Tate Fot. kadry z wideo

Data premiery niezatytułowanego jeszcze, 9. filmu reżysera została ustalona. I jest to data niezwykle symboliczna. 

Quentin Tarantino pracuje nad swoim nowym filmem już od dłuższego czasu. I choć nie nadał mu jeszcze tytułu, a przynajmniej nie jest on znany oficjalnie, znamy już sporo szczegółów na jego temat. Teraz poznaliśmy też datę jego premiery.

Jak podało Variety, premiera #9 (jak roboczo nazywa się nowy film Tarantino) została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku, a więc w 50. rocznicę zabójstwa Sharon Tate i jej przyjaciół przez wyznawców Charlesa Mansona.

Nie jest to data przypadkowa, bo choć reżyser zdementował plotki, że jego nowy film będzie poświęcony Charlesowi Mansonowi, jednocześnie potwierdził, że Sharon Tate i jej zabójstwo mają stanowić ważny element filmu. Jego akcja będzie rozgrywać się latem 1969 roku w Los Angeles, a postać Tate będzie splatać główne wątki, a więc historię ambitnego aktora telewizyjnego i jego kumpla, którzy marzą o karierze na wielkim ekranie, oraz opowieść o kulturze popularnej końca lat 60.

W wiadomościach o planowanej obsadzie #9 najczęściej padają nazwiska aktorów, z którymi Tarantino już współpracował, jak: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio czy Samuel L. Jackson. Ostatnio wśród nich pojawił się także Tom Cruise. Mówi się też, że reżyserowi bardzo zależy, by w rolę Sharon Tate wcieliła się Margot Robbie.

premiera tarantino 2 Fot. foto: kadry z wideo

Zdjęcia mają rozpocząć się latem 2018 roku. Produkcją po raz pierwszy nie zajmie się firma Harvey’a Weinsteina, z którym Tarantino pożegnał się po aferze związanej z molestowaniem seksualnym. Film, który reżyser zapowiada jako swoje przedostatnie dzieło, trafił pod skrzydła wytwórni Sony i to ona wprowadzi go na ekrany 9 sierpnia 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.