Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Kiedy premiera?

Karolina Woźniak
12.06.2019 11:30
Nowy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Kiedy premiera? Fot. .: shutterstock.com

Już w grudniu na wielkie ekrany trafi najnowsza produkcja Romana Polańskiego. O czym będzie opowiadać kolejny film?

"Oficer i szpieg" to najnowszy film Romana Polańskiego. Okazuje się, że to najnowsze dzieło będzie najdroższą francuską produkcją tego roku. Budżet przekracza 25 mln euro. W filmie wystąpią gwiazdy światowego kina. Na ekranie zobaczymy laureata Oscara, Jeana Dujardin, Louisa Garrela i Emmanuelle Seigner, żonę reżysera. Za zdjęcia odpowiada Paweł Eelman, który pracował również przy "Pianiście", a muzykę skomponuje Alexander Desplat, zdobywca nagrody Akademii Filmowej za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody".

"Oficer i szpieg" - o czym?

Najnowsze dzieło Romana Polańskiego opowie o skandalu, który miał miejsce we Francji. Dzieło opowie historię niesłusznie oskarżonego i skazanego za zdradę Alfreda Dreyfusa. Oficer został zesłany na Wyspę Diabelską, która jest położona u wybrzeży Gujany Francuskiej. O sprawiedliwość dla niewinnego walczył Georges Picquart, szef wywiadu, którego kariera i życie zostały przez to zagrożone. Produkcja jest adaptacją książki Roberta Harrisa pod tym samym tytułem.

Przeczytaj także

"Oficer i szpieg" - kiedy premiera?

Premiera "Oficera i szpiega" odbędzie się jeszcze w 2019 roku. We Francji obraz zagości na wielkich ekranach 17 listopada, a w Polsce ponad miesiąc później, 27 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Polański został oskarżony o molestowanie seksualne przez kolejną kobietę  

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.