26.10.2017 13:43

Nowy film Woody'ego Allena krytykowany za scenę seksu z 15-latką

Nadchodzący film Woody'ego Allena „A Rainy Day in New York” został zmieszany z błotem, przez wątek romansu 44-letniego mężczyzny z nastolatką. 

Nowy film Woody'ego Allena krytykowany za scenę seksu z 15-latką
foto: Christopher Peterson/Splash News/East News

Woody Allen pracuje nad produkcją zatytułowaną „A Rainy Day in New York”. Akcja rozgrywa się w tytułowym mieście, a w głównych bohaterów wcielili się Jude LawElle Fanning i Selena Gomez. Kiedy w Internecie pojawił się opis fabuły, rozszalała się burza negatywnych komentarzy. Wszystko przez wątek romansu bohatera granego przez Law z postacią, którą zaprezentuje Fanning. Według serwisu Page Six aktor wystąpi jako 44-letni mężczyzna, który angażuje się w seksualny związek z 15-letnią dziewczyną. Szczególnie drażliwa dla internautów stała się jedna ze scen opisanych przez portal.

"

W scenie tak zwana konkubina dowiaduje się o związku Law z o wiele młodszą postacią, a potem denerwuje się, że ma 21 lat. Po dyskusji na temat zdrady, bohaterka Fanning pyta Law: „Czy te kobiety były tylko dla przyjemności, czy może robiłeś projekt badawczy?”.   "

Sieć zawrzała od negatywnych komentarzy. Pojawiły się pytania, kto zgodził się na dopuszczenie scenariusza do produkcji oraz uszczypliwości w stosunku do osobistego życia Allena. To nie pierwszy film reżysera, w którym starszy mężczyzna jest w związku z o wiele młodszą kobietą. Najdobitniejszy przykład pochodzi z produkcji „Manhattan”, w której grany przez filmowca 42-letni Isaac romansuje z 17-letnią Tracy. Kiedy Allen był w związku z Mią Farrow, zdradzał aktorkę z jej o wiele młodszą przybraną córką Soon-Yi. Kobieta obecnie jest żoną reżysera. Jako 40-latek romansował również z Mariel Hemingway, która była wówczas 17-latką. Poza tym filmowiec usłyszał zarzuty o molestowanie seksualne Dylan Farrow, ale sąd oddalił oskarżenie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Woody Allen