Nowy film studia Pixar został ocenzurowany. Usunięto postać LGBT
02.03.2020 13:22
Nowy film studia Pixar został ocenzurowany. Usunięto postać LGBT Fot. materiały promocyjne/Pixar

W filmie  "Naprzód" pojawia się pierwsza w historii studia Pixar otwarcie homoseksualna postać. Rosyjskiej cenzurze nie spodobał się ten fakt i okroiła animację.

Studio Pixar słynie z filmów nie tylko pięknych pod względem technicznym, ale również z przełomowych dla dziedziny animacji. Nie tylko z powodu nowatorskich osiągnięć technologicznych. Ostatnia produkcja pod tytułem "Naprzód" jest krokiem naprzód w porównaniu z poprzednimi tytułami, ponieważ po latach zamieszczono w końcu pierwszą otwarcie homoseksualną postać. Niestety rosyjscy widzowie nie będą mieli okazji doświadczyć sceny z jej udziałem, ponieważ została ocenzurowana.

"Naprzód" - homoseksualna postać ocenzurowana w Rosji

Nowa produkcja Piksara opowiada o krainie fantasy zamieszkiwanej przez typowe dla tego typu światów stworzenia. Główni bohaterowie są nastoletnimi elfami, którzy wyruszają na niesamowitą przygodę rodem z gier RPG. Okazuje się jednak, że kraina przypomina nasz świat o wiele bardziej, niżby się mogło wydawać. Wśród postaci epizodycznych pojawia się cyklopka, która jest policjantką. Bohaterka wspomina o swojej dziewczynie.

Przeczytaj także

Tego fragmentu nie usłyszą jednak rosyjscy widzowie filmu. Cenzorzy postanowili zmodyfikować kwestie dialogowe w taki sposób, żeby wpisywały się w heteronormatywny schemat. Jak podaje The Moscow Times słowo "dziewczyna" została zastąpiona "partnerem". Dziennikarze wystosowali zapytanie do rosyjskiego oddziału Disneya. Nie otrzymali jednak odpowiedzi. Prawdopodobnie chodzi o względy polityczne. Rosja słynie ze swoich homofobicznych zapędów. Podobny przypadek cenzury postaci LGBT pojawił się w "Avengers: Endgame". W przypadku filmu Marvela również zmieniono dialog, by zakamuflować orientację seksualną jednego z epizodycznych bohaterów.

Przeczytaj także

W oryginalnej wersji językowej w funkcjonariuszkę policji wcieliła się Lena Waithe - aktorka znana z takich seriali, jak "Specjalista od niczego", "Westworld", "Drodzy biali!", "Transparent" czy "Tacy jesteśmy" i ceniona reprezentantka osób LGBT.

Przeczytaj także

"Naprzód" - kiedy premiera?

Najnowszy film studia Pixar trafi do polskich kin 6 marca 2020 roku. Reżyserem "Naprzód" jest Dan Scanlon. W oryginalnej wersji językowej wystąpili Tom Holland, Chris Pratt oraz Octavia Spencer.

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy wiesz, że: animatorzy Disneya wykorzystywali te same sceny w kilku filmach?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.