18.07.2019 13:27

Nowy przerażąjący plakat horroru "To: Rozdział 2"

Do premiery filmu "To: Rozdział 2" zostało już tylko kilka miesięcy. Z tej okazji zaprezentowano nowy plakat horroru bazującego na słynnej powieści Stephena Kinga.

kadr z filmu To
foto: kadr z filmu To

18 lipca 2019 roku to ważna data dla wszystkich geeków i nerdów, ponieważ to dzień, w którym rozpoczyna się kolejna edycja San Diego Comic Con. Na uczestników imprezy czeka masa atrakcji. Wśród nich znajduje się między innymi zupełnie nowy zwiastun horroru "To: Rozdział 2". W przededniu premiery zapowiedzi zaprezentowano klimatyczny plakat filmu, którego bohaterem jest morderczy klaun Pennywise.

"To: Rozdział 2" - nowy plakat horroru

W 2017 roku do kin weszła pierwsza część adaptacji słynnej powieści grozy Stephena Kinga. Produkcja cieszyła się wielkim uznaniem widzów. Reżyser postanowił podzielić pierwowzór na dwie części. W filmie sprzed dwóch lat widzieliśmy jak Klub Frajerów po raz pierwszy staje do walki z Pennywisem. Akcja sequela rozgrywa się 27 lat później, kiedy główni bohaterowie są już dorosłymi ludźmi i ponownie będą musieli pokonać zło czające się w miasteczku Derry. Tym razem na dobre, o czym świadczy najnowszy plakat zapowiadający film.

To: Rozdział 2

Na grafice dominuje biel. Ten niewinny kolor ma jednak złowieszcze akcenty w postaci czerwonego napisu i oczu Pennywise'a, patrzącego prosto na odbiorcę. Trzeba przyznać, że ta minimalistyczna forma robi wrażenie. Napis sugeruje zakończenie opowieści o Tańczącym Klaunie - "IT Ends" ("TO się kończy"). Andres Muschietti - reżyser horroru zamieścił swoje zdjęcie z San Diego, na którym widzimy pierwszy plakat filmu. 

Zakończenie historii będzie o wiele mroczniejsze niż finał zaprezentowany w pierwszej części. Tym razem głównymi bohaterami są dorośli ludzie, których trudniej przerazić niż małe dzieci. Poza tym Pennywise dobrze pamięta porażkę sprzed 27 lat i będzie próbował się odegrać na członkach Klubu Frajerów.

"To: Rozdział 2" - kiedy premiera?

"To: Rozdział 2" trafi do polskich kin 6 września 2019 roku. W głównych bohaterów wcielili się James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone i Andy Bean. W obsadzie nie zabraknie jednak dziecięcych aktorów, znanych z pierwszej części - Jaedena Lieberhera, Sophię Lillis, Jeremy'ego Raya Taylora, Finna Wolfharda, Chosena Jacobsa, Jacka Dylana Grazera oraz Wyatta Oleffa. W roli Pennywise'a wystąpi oczywiście niezastąpiony Bill Skarsgård.

Zobacz też: Dorośli członkowie Klubu Frajerów na zdjęciach z horroru "To: Rozdział 2"

Tagi: News To Horror Stephen King To: Rozdział 2