Nowy zwiastun „Fantastycznych zwierząt 2” potwierdza fanowską teorię dotyczącą węża Voldemorta

Sergiusz Kurczuk
26.09.2018 13:54
Nowy zwiastun „Fantastycznych zwierząt 2” potwierdza fanowską teorię dotyczącą węża Voldemorta Fot. kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2

Fani od dawna podejrzewali prawdziwą naturę węża lorda Voldemorta o imieniu Nagini. Zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” potwierdza te domysły. 

Pod koniec września 2018 roku zadebiutował ostatni zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda”. Spin-off serii „Harry Potter” rozgrywa się na wiele lat przed historią Chłopca, który przeżył i ukazuje młodość Albusa Dumbledore'a oraz Gellerta Grindelwalda. Pojawiają się więc w niej odniesienia do wydarzeń, które widzieliśmy w filmach o młodym czarodzieju. W nowej zapowiedzi „Fantastycznych zwierząt 2” uwagę fanów przykuł szczególnie jeden fragment, który potwierdził jedną z teorii o Lordzie Voldemorcie i jego wężu. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” - kim jest Nagini?

W produkcji Warner Bros. oprócz takich gwiazd jak Jude Law, Johnny Depp czy Eddie Redmayne wystąpiła Claudia Kim - południowokoreańska aktorka, znana chociażby z filmu „Avengers: Age of Ultron”. Twórcy sequela „Fantastycznych zwierząt” trzymali jej rolę w tajemnicy i prawda jej temat wyszła na jaw dopiero przy okazji premiery trzeciego zwiastuna spin-offu. W trailerze widzimy scenę dziejącą się w magicznym cyrku. Znany z pierwszej części obskurodziciel Credence Barebone (Ezra Miller) szepcze imię Nagini i w tym momencie gibka kobieta zaczyna zmieniać kształt. Ku przerażeniu zebranego tłumu przeistacza się w węża. Ta na pozór nic nieznacząca scena, jest bardzo ważna dla każdego fana Harry'ego Pottera

W książkach i filmach Nagini była ogromnym wężem, który należał do samego Voldemorta. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, w ostatniej fazie swojego życia bezgranicznie ufał Nagini, która nie tylko dotrzymywała mu towarzystwa, ale zabijała jego wrogów. W końcu Voldemort uczynił z niej ostatniego horkruksa, dzięki czemu stała się niezwykle ważna dla całej serii. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” - zwiastun potwierdza teorię o Nagini

Nagini zadebiutowała w „Czarze ognia” i do tej pory sprawiała jedynie wrażenie nienaturalnie wielkiego węża, poddanego woli Czarnego Pana. Film zgłębi przeszłość tej postaci, ukazując jej niezwykłą historię. Fani podejrzewali, że Nagini pojawi się w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” od dawna. W pierwszym zwiastunie produkcji bystroocy widzowie dostrzegli cyrkowy plakat, mówiący o dziewczynie-wężu. W sieci pojawiło się też zdjęcie z planu, przedstawiające Kim w stroju z elementami wężowej skóry. 

Fani szybko połączyli fakty i doszli do wniosku, że w filmie pojawi się słynne zwierzę Voldemorta. W rzeczywistości Nagini była kiedyś kobietą, którą w świecie czarodziejów nazywa się malendictus. Jest to osobą, która na zawsze zmieniła się w dziką bestię. Przemiana związana jest z klątwą, przenoszoną z matki na córkę. Kim opowiedziała o swojej postaci w rozmowie z Entertainment Weekly. 

To będzie niezwykle interesujące - zobaczyć inną stronę Nagini. Do tej pory widzieliśmy ją jedynie jako horkruks. W tym filmie jest niesamowitą, twardą kobietą, która chce żyć pełnią życia. Wie, że w pewnym momencie przemieni się w dzikie zwierzę, więc czuję presję czasu. Ma moce, które czekają na odkrycie. Nie mogę potwierdzić, czy są takie same jak u innych czarodziejów, ale nie posiada różdżki. 

Jakie sekrety skrywa Nagini? Dowiemy się 16 listopada 2018 roku, kiedy film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” wejdzie do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.