26.09.2018 13:54

Nowy zwiastun „Fantastycznych zwierząt 2” potwierdza fanowską teorię dotyczącą węża Voldemorta

Fani od dawna podejrzewali prawdziwą naturę węża lorda Voldemorta o imieniu Nagini. Zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” potwierdza te domysły. 

Nowy zwiastun „Fantastycznych zwierząt 2” potwierdza fanowską teorię dotyczącą węża Voldemorta
foto: kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2

Pod koniec września 2018 roku zadebiutował ostatni zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda”. Spin-off serii „Harry Potter” rozgrywa się na wiele lat przed historią Chłopca, który przeżył i ukazuje młodość Albusa Dumbledore'a oraz Gellerta Grindelwalda. Pojawiają się więc w niej odniesienia do wydarzeń, które widzieliśmy w filmach o młodym czarodzieju. W nowej zapowiedzi „Fantastycznych zwierząt 2” uwagę fanów przykuł szczególnie jeden fragment, który potwierdził jedną z teorii o Lordzie Voldemorcie i jego wężu. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” - kim jest Nagini?

W produkcji Warner Bros. oprócz takich gwiazd jak Jude Law, Johnny Depp czy Eddie Redmayne wystąpiła Claudia Kim - południowokoreańska aktorka, znana chociażby z filmu „Avengers: Age of Ultron”. Twórcy sequela „Fantastycznych zwierząt” trzymali jej rolę w tajemnicy i prawda jej temat wyszła na jaw dopiero przy okazji premiery trzeciego zwiastuna spin-offu. W trailerze widzimy scenę dziejącą się w magicznym cyrku. Znany z pierwszej części obskurodziciel Credence Barebone (Ezra Miller) szepcze imię Nagini i w tym momencie gibka kobieta zaczyna zmieniać kształt. Ku przerażeniu zebranego tłumu przeistacza się w węża. Ta na pozór nic nieznacząca scena, jest bardzo ważna dla każdego fana Harry'ego Pottera

W książkach i filmach Nagini była ogromnym wężem, który należał do samego Voldemorta. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, w ostatniej fazie swojego życia bezgranicznie ufał Nagini, która nie tylko dotrzymywała mu towarzystwa, ale zabijała jego wrogów. W końcu Voldemort uczynił z niej ostatniego horkruksa, dzięki czemu stała się niezwykle ważna dla całej serii. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” - zwiastun potwierdza teorię o Nagini

Nagini zadebiutowała w „Czarze ognia” i do tej pory sprawiała jedynie wrażenie nienaturalnie wielkiego węża, poddanego woli Czarnego Pana. Film zgłębi przeszłość tej postaci, ukazując jej niezwykłą historię. Fani podejrzewali, że Nagini pojawi się w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” od dawna. W pierwszym zwiastunie produkcji bystroocy widzowie dostrzegli cyrkowy plakat, mówiący o dziewczynie-wężu. W sieci pojawiło się też zdjęcie z planu, przedstawiające Kim w stroju z elementami wężowej skóry. 

Fani szybko połączyli fakty i doszli do wniosku, że w filmie pojawi się słynne zwierzę Voldemorta. W rzeczywistości Nagini była kiedyś kobietą, którą w świecie czarodziejów nazywa się malendictus. Jest to osobą, która na zawsze zmieniła się w dziką bestię. Przemiana związana jest z klątwą, przenoszoną z matki na córkę. Kim opowiedziała o swojej postaci w rozmowie z Entertainment Weekly. 

"

To będzie niezwykle interesujące - zobaczyć inną stronę Nagini. Do tej pory widzieliśmy ją jedynie jako horkruks. W tym filmie jest niesamowitą, twardą kobietą, która chce żyć pełnią życia. Wie, że w pewnym momencie przemieni się w dzikie zwierzę, więc czuję presję czasu. Ma moce, które czekają na odkrycie. Nie mogę potwierdzić, czy są takie same jak u innych czarodziejów, ale nie posiada różdżki.  "

Jakie sekrety skrywa Nagini? Dowiemy się 16 listopada 2018 roku, kiedy film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda” wejdzie do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Harry Potter Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald