02.08.2016 11:01

Nowy zwiastun „Smoleńska” i data premiery

Informacje o „Smoleńsku” ucichły, jednak w końcu milczenie zostało przerwane wraz z nowym zwiastunem filmu. Zobaczcie!

Nowy zwiastun „Smoleńska” i data premiery
foto: kadr z wideo

Wcześniej opublikowany już został oficjalny trailer „Smoleńska”, który nawet doczekał się swojej parodii. Jednak pierwotna data premiery filmu została przesunięta na czas nieokreślony. W oświadczeniu argumentowano to tym, że trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania wywołały konieczność zdobycia dodatkowego czasu, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło.

Zdaje się, ze w końcu się udało i przekonamy się o odsłonięciu przez Antoniego Krauze kulis tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Obraz ma trafić do kin 9 września 2016 roku.

W „Smoleńsku” ujrzymy na ekranie Beatę Fido w roli dziennikarki Niny, zaś w parę prezydencka wcielą się Lech Łotocki, jako Lech Kaczyński, oraz Ewa Dałkowska, jako Maria Kaczyńska. Oprócz tego w filmie zobaczymy takich aktorów, jak: Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Piotr Bajor, Tomasz Radawiec czy Mirosława Marcheluk. Muzykę do filmu skomponował zaś Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Smoleńska”:

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 ulega katastrofie w Smoleńsku. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

Antoni Krauze opowiadając o swoim dziele zdradził co sprawiło, że postanowił zabrać się za realizację filmu o dramatycznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku:     

"

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. To wydarzenie, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Podzieliło nas bardzo głęboko, dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy. "

Dzieło miało pierwotnie ujrzeć światło dzienne w kwietniu 2015 roku, potem w październiku, a następnie już w marcu 2016 roku i 15 kwietnia 2016.Mamy nadzieję, że 9 września 2016 roku będzie tą ostateczną datą.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun filmu „Smoleńsk”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Smoleńsk