Nowy zwiastun „Smoleńska” i data premiery
Robert Skowronski
02.08.2016 11:01
Nowy zwiastun „Smoleńska” i data premiery Fot. kadr z wideo

Informacje o „Smoleńsku” ucichły, jednak w końcu milczenie zostało przerwane wraz z nowym zwiastunem filmu. Zobaczcie!

Wcześniej opublikowany już został oficjalny trailer „Smoleńska”, który nawet doczekał się swojej parodii. Jednak pierwotna data premiery filmu została przesunięta na czas nieokreślony. W oświadczeniu argumentowano to tym, że trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania wywołały konieczność zdobycia dodatkowego czasu, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło.

Zdaje się, ze w końcu się udało i przekonamy się o odsłonięciu przez Antoniego Krauze kulis tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Obraz ma trafić do kin 9 września 2016 roku.

W „Smoleńsku” ujrzymy na ekranie Beatę Fido w roli dziennikarki Niny, zaś w parę prezydencka wcielą się Lech Łotocki, jako Lech Kaczyński, oraz Ewa Dałkowska, jako Maria Kaczyńska. Oprócz tego w filmie zobaczymy takich aktorów, jak: Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Piotr Bajor, Tomasz Radawiec czy Mirosława Marcheluk. Muzykę do filmu skomponował zaś Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Smoleńska”:

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 ulega katastrofie w Smoleńsku. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

Antoni Krauze opowiadając o swoim dziele zdradził co sprawiło, że postanowił zabrać się za realizację filmu o dramatycznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku:     

Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. To wydarzenie, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Podzieliło nas bardzo głęboko, dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.

Dzieło miało pierwotnie ujrzeć światło dzienne w kwietniu 2015 roku, potem w październiku, a następnie już w marcu 2016 roku i 15 kwietnia 2016.Mamy nadzieję, że 9 września 2016 roku będzie tą ostateczną datą.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun filmu „Smoleńsk”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.