Nowy zwiastun „Suspirii” udowadnia, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła

Sergiusz Kurczuk
05.10.2018 12:10
Nowy zwiastun „Suspirii” udowadnia, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła Fot. kadr z filmu Suspiria

W nowym zwiastunie horroru „Suspiria” okazuje się, że prestiżowa szkoła tańca, skrywa mroczne sekrety. 

Na ten film czekają wszyscy fani kina grozyLuca Guadagnino postanowił stworzyć remake klasycznego horroru Dario Argento, który ukazał się w roku 1977. Produkcja zachwyciła samego Quentina Tarantino, który miał przyjemność oglądać „Suspirię” podczas festiwalu filmowego w Cannes. Do sieci trafił właśnie najnowszy zwiastun, prezentujący prawdziwe oblicze prestiżowej szkoły tańca. 

„Suspiria” - nowy zwiastun horroru

Historia opowiada o młodej amerykańskiej tancerce Susie Bannon, która przyjeżdża do Berlina, by dołączyć do słynnej szkoły tańca prowadzonej przez ekscentryczną, ale odnoszącą sukcesy Madame Blanc. Na miejscu okazuje się, że doszło do zaginięcia jednej z uczennic. Susie dobrze radzi sobie podczas pobytu w placówce i wkrótce zaprzyjaźnia się z uczennicą imieniem Sara. Jednak w trakcie nauki dochodzi do kolejnych przerażających wypadków. Dziewczyny zaczynają śledztwo na własną rękę, które pokaże im mroczną prawdę na temat ich samych i akademii prowadzonej przez Madame Blanc. 

W nowym zwiastunie „Suspirii” pojawia się wiele scen niezaprezentowanych dotąd w poprzednich zwiastunach filmu, które zjeżą włos na głowie niejednego widza. Na uwagę zasługuje przede wszystkim mroczna atmosfera, wylewająca się z ekranu. 

„Suspiria” - kiedy premiera? 

W filmie Guadagnino pojawi się gwiazdorska obsada. W roli głównej bohaterki zobaczymy Dakotę Johnson. Tilda Swinton wystąpiła jako Madame Blanc, a w rolę Sary wcieliła się Mia Goth. W pozostałych rolach wystąpiły między innymi Chloe Grace Moretz, Jessica Harper i Małgorzata Bela. Za muzykę do filmu odpowiada Thom Yorke z zespołu Radiohead. Światowa premiera filmu odbyła się we wrześniu 2018 roku, w związku z tym po sieci krążą już pierwsze recenzje. W Polsce „Suspiria” trafi na ekrany kin 2 listopada 2018 roku, więc będzie idealnym horrorem na tegoroczny okres Halloween

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.