Nowy zwiastun fanowskiego „Wiedźmina” zamiast premiery filmu. Produkcja potrzebuje wsparcia finansowego

Sergiusz Kurczuk
22.06.2018 15:23
Nowy zwiastun fanowskiego „Wiedźmina” zamiast premiery filmu. Produkcja potrzebuje wsparcia finansowego Fot. kadr z filmu Pół Wieku Poezji Później

Fanowski film o wiedźminie Lambercie zatytułowany „Pół Wieku Poezji Później” miał mieć premierę w urodziny Andrzeja Sapkowskiego. Niestety twórcom zabrakło funduszy na zrealizowanie scen batalistycznych i zaprezentowali jedynie kolejny zwiastun.

Bohater sagi Andrzeja Sapkowskiego to fenomen popkulturowy na skalę światową. Geralt z Rivii zyskał sławę, zanim powstała seria gier stworzonych przez CD Projekt Red. Cyfrowe wersje przygód wiedźmina spowodowały, że bohater polskiego pisarza podbił cały glob. Nic dziwnego, że fani „Wiedźmina” tworzą własne wersje losów świata stworzonego przez Sapkowskiego. Należą do nich twórcy filmu „Pół Wieku Poezji Później”. Premiera niezależnej produkcji miała się odbyć 21 czerwca 2018 roku - w dzień 70. urodzin pisarza. Zamiast filmu na kanale YouTube zamieszczono nowy zwiastun, a na Facebooku pojawiło się ogłoszenie, w którym autorzy proszą o dodatkowe pieniądze na zrealizowanie kluczowych scen walki. 

„Pół Wieku Poezji Później” - kiedy premiera?

Jakub Nurzyński, Dariusz Gabryelewicz i Brunon Hawryluk pracują nad swoim przedsięwzięciem od ponad 3 lat. Film „Pół Wieku Poezji Później” to przedsięwzięcie non-profit, co nie oznacza jednak, że twórcy nie musieli opłacić obsady, tym bardziej że wystąpili w nim profesjonalni aktorzy. W wiedźmina Lamberta wcielił się Mariusz Drężek, Magdalena Różańska zagrała Triss, a do roli barda Jaskra powrócił po latach Zbigniew Zamachowski. Poza tym nakręcenie widowiskowych scen też swoje kosztuje. Z tego powodu autorzy „Pół Wieku Poezji Później” proszą fanów „Wiedźmina” o kolejne wsparcie finansowe, które pozwoli im zakończyć pracę and filmem.

Do nakręcenia scen batalistycznych twórcy potrzebują 25 tysięcy złotych. W momencie pisania tego artykułu udało im się zebrać prawie 6 tysięcy. 

Data premiery „Pół Wieku Poezji Później” była przekładana już kilkukrotnie. Początkowo produkcja miała ukazać się w grudniu 2017 roku. Wówczas film miał trwać niespełna 30 minut. Z czasem premierę przesunięto na 21 czerwca 2018 roku. Finalna wersja ma liczyć około 80 minut i pojawi się tuż po nakręceniu brakujących scen. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że autorzy szybko zbiorą potrzebne pieniądze i dokończą „Pół Wieku Poezji Później”. 

To nie jedyna próba adaptacji prozy Sapkowskiego. Platforma Netflix przygotowuje serial oparty na sadze Geralta. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie produkcja trafi do oferty serwisu, ale będzie to nie wcześniej niż w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.