25.06.2018 12:39

Obi-Wan Kenobi pojawi się w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”?

Całkiem możliwe, że fani zobaczą Ewana McGregora w roli Obi-Wana szybciej niż myślą. Podobno bohater ma wystąpić w zwieńczeniu nowej trylogii „Star Wars”. 

Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor)
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów

Obi-Wan Kenobi to jedna z najpopularniejszych postaci „Gwiezdnych Wojen”. Wystąpił w prawie wszystkich częściach kosmicznej sagi i odegrał ważną rolę zarówno w życiu Luke'a, jak i Anakina. Fani od dawna czekają niecierpliwie na spin-off poświęcony temu bohaterowi. Lucasfilm w połowie 2017 roku potwierdził pracę nad solowym filmem o słynnym Jedi. Jednak pod koniec czerwca 2018 roku było trochę zamieszania związanego z kolejnymi produkcjami osadzonymi w świecie „Star Wars”. Jedno jest pewne - Ewan McGregor powróci jeszcze do roli mistrza Obi-Wana. Okazuje się, że być może szybciej, niż spodziewali się fani „Gwiezdnych Wojen”.

Obi-Wan Kenobi w IX części „Gwiezdnych Wojen”?

Jak donosi The Sun, McGregor w tajemnicy miał się pojawić na planie powstającego filmu J.J. Abramsa, by wcielić się ponownie w Obi-Wana. Informacja nie jest potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że plotka może okazać się prawdą. W „Ostatnich Jedi” pojawił się inny ikoniczny bohater związany z Mocą. Mowa oczywiście o Yodzie, który zaliczył występ gościnny jako Duch Mocy. Prawdopodobnie rola Kenobiego w IX epizodzie ograniczy się do podobnego występu. Film ma być zwieńczeniem sagi Skywalkerów, a Kenobi jest z nią nierozerwalnie związany. Poza tym pojawiał się w duchowej formie w „Imperium kontratakuje” i „Powrocie Jedi”.

Całkiem możliwe, że IX część „Gwiezdnych Wojen” zakończy się podobnie do VI epizodu. W finale mogliśmy zobaczyć poległych Jedi, do których po śmierci dołączył Anakin Skywalker. W roli Ducha Mocy zobaczymy prawdopodobnie inną legendarną postać - Luke'a, który odszedł, poświęcając się dla Ruchu Oporu. W filmie Abramsa ma również powrócić Lando Calrissian

Czy te przewidywania się sprawdzą? Przekonamy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowane zwieńczenie nowej sagi trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Ewan McGregor Star Wars Obi-Wan Kenobi Gwiezdne wojny: Epizod IX