Obi-Wan Kenobi pojawi się w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”?

Sergiusz Kurczuk
25.06.2018 12:39
Obi-Wan Kenobi pojawi się w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów

Całkiem możliwe, że fani zobaczą Ewana McGregora w roli Obi-Wana szybciej niż myślą. Podobno bohater ma wystąpić w zwieńczeniu nowej trylogii „Star Wars”. 

Obi-Wan Kenobi to jedna z najpopularniejszych postaci „Gwiezdnych Wojen”. Wystąpił w prawie wszystkich częściach kosmicznej sagi i odegrał ważną rolę zarówno w życiu Luke'a, jak i Anakina. Fani od dawna czekają niecierpliwie na spin-off poświęcony temu bohaterowi. Lucasfilm w połowie 2017 roku potwierdził pracę nad solowym filmem o słynnym Jedi. Jednak pod koniec czerwca 2018 roku było trochę zamieszania związanego z kolejnymi produkcjami osadzonymi w świecie „Star Wars”. Jedno jest pewne - Ewan McGregor powróci jeszcze do roli mistrza Obi-Wana. Okazuje się, że być może szybciej, niż spodziewali się fani „Gwiezdnych Wojen”.

Obi-Wan Kenobi w IX części „Gwiezdnych Wojen”?

Jak donosi The Sun, McGregor w tajemnicy miał się pojawić na planie powstającego filmu J.J. Abramsa, by wcielić się ponownie w Obi-Wana. Informacja nie jest potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że plotka może okazać się prawdą. W „Ostatnich Jedi” pojawił się inny ikoniczny bohater związany z Mocą. Mowa oczywiście o Yodzie, który zaliczył występ gościnny jako Duch Mocy. Prawdopodobnie rola Kenobiego w IX epizodzie ograniczy się do podobnego występu. Film ma być zwieńczeniem sagi Skywalkerów, a Kenobi jest z nią nierozerwalnie związany. Poza tym pojawiał się w duchowej formie w „Imperium kontratakuje” i „Powrocie Jedi”.

Całkiem możliwe, że IX część „Gwiezdnych Wojen” zakończy się podobnie do VI epizodu. W finale mogliśmy zobaczyć poległych Jedi, do których po śmierci dołączył Anakin Skywalker. W roli Ducha Mocy zobaczymy prawdopodobnie inną legendarną postać - Luke'a, który odszedł, poświęcając się dla Ruchu Oporu. W filmie Abramsa ma również powrócić Lando Calrissian

Czy te przewidywania się sprawdzą? Przekonamy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy wciąż niezatytułowane zwieńczenie nowej sagi trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.