"Obywatel Jones": pełny zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland
09.09.2019 16:07
"Obywatel Jones": pełny zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Obywatel Jones"/ Kino Świat

W sieci zadebiutował pełny zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland. O czym opowie "Obywatel Jones" i kiedy ukaże się w kinach?

Kino Świat zaprezentowało długo wyczekiwany, pełny zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland. "Obywatel Jones" to porywająca opowieść, w której wystąpią popularni aktorzy z "The Crown", "Wojny i pokoju" oraz "Gry o tron".

"Obywatel Jones" - pełny zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland

Zwiastun filmu "Obywatel Jones" prezentuje się następująco:

"Obywatel Jones" - o czym?

"Obywatel Jones" opowie historię Garetha Jonesa - ambitnego walijskiego dziennikarza, który zyskał sławę za sprawą tekstu o spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po tym, jak ten przejął władzę w 1933 roku. Jego następnym celem staje się podróż do Moskwy z zamiarem przeprowadzenia wywiadu z Józefem Stalinem. Na miejscu poznaje dziennikarkę, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc przerażające pogłoski o wielkim głodzie, Jones udaje się w podróż przez Ukrainę i staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Po powrocie do Londynu popełnia artykuł, w którym opisuje horror, który zaobserwował. Publikacja zostaje jednak wyciszana, a jej autentyczność podważona. Gareth łatwo się jednak nie poddaje. Postanawia podzielić się swoimi odkryciami z młodym pisarzem, a jego relacja staje się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – "Folwarku zwierzęcego".

Przeczytaj także

"Obywatel Jones" - obsada

W filmie "Obywatel Jones" wystąpią między innymi James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle i Kenneth Cranham. Reżyserką filmu jest Agnieszka Holland, zaś scenariusz wyszedł spod pióra Andrei Serdaru-Barbul. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zobacz też: "Czarny Mercedes" - pierwszy zwiastun nowego filmu Janusza Majewskiego. O czym opowie?

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.