09.09.2019 16:07

"Obywatel Jones": pełny zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland

W sieci zadebiutował pełny zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland. O czym opowie "Obywatel Jones" i kiedy ukaże się w kinach?

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Obywatel Jones"/ Kino Świat
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Obywatel Jones"/ Kino Świat

Kino Świat zaprezentowało długo wyczekiwany, pełny zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland. "Obywatel Jones" to porywająca opowieść, w której wystąpią popularni aktorzy z "The Crown", "Wojny i pokoju" oraz "Gry o tron".

"Obywatel Jones" - pełny zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland

Zwiastun filmu "Obywatel Jones" prezentuje się następująco:

"Obywatel Jones" - o czym?

"Obywatel Jones" opowie historię Garetha Jonesa - ambitnego walijskiego dziennikarza, który zyskał sławę za sprawą tekstu o spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po tym, jak ten przejął władzę w 1933 roku. Jego następnym celem staje się podróż do Moskwy z zamiarem przeprowadzenia wywiadu z Józefem Stalinem. Na miejscu poznaje dziennikarkę, dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów. Słysząc przerażające pogłoski o wielkim głodzie, Jones udaje się w podróż przez Ukrainę i staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Po powrocie do Londynu popełnia artykuł, w którym opisuje horror, który zaobserwował. Publikacja zostaje jednak wyciszana, a jej autentyczność podważona. Gareth łatwo się jednak nie poddaje. Postanawia podzielić się swoimi odkryciami z młodym pisarzem, a jego relacja staje się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – "Folwarku zwierzęcego".

Obywatel Jones Agnieszka Holland
Obywatel Jones Agnieszka Holland
Przeczytaj także Zobaczcie pierwszy fragment filmu Agnieszki Holland, zatytułowanego "Obywatel Jones"

"Obywatel Jones" - obsada

W filmie "Obywatel Jones" wystąpią między innymi James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle i Kenneth Cranham. Reżyserką filmu jest Agnieszka Holland, zaś scenariusz wyszedł spod pióra Andrei Serdaru-Barbul. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zobacz też: "Czarny Mercedes" - pierwszy zwiastun nowego filmu Janusza Majewskiego. O czym opowie?

Tagi: Film News Zwiastuny polskie filmy Agnieszka Holland