Ocenzurowano „Avengers: Infinity War”. Reżyser nie kryje zaskoczenia

Sergiusz Kurczuk
16.04.2018 12:29
Ocenzurowano „Avengers: Infinity War”. Reżyser nie kryje zaskoczenia Fot. kadr z filmu Avengers

Nie wszyscy obejrzą „Avengers: Infinity War” w takiej formie, w jakiej film przygotowali bracia Russo. Okazuje się, że w jednym z państw cenzorzy postanowili wyciąć 7 minut oryginalnego materiału. 

Fani filmów superbohaterskich takich wytwórni jak Warner Bros., czy 20th Century Fox, a nawet Sony od dawna kpią sobie z produkcji Marvel Studios. Uważają, że to filmy dla dzieci i daleko im do „Batmana v Supermana”, „Deadpoola”, czy zbliżającego się wielkimi krokami „Venoma”. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem produkcje sygnowane logiem Disneya posiadają ograniczenia wiekowe PG-13. Oczywiście czasem reżyserom uda się przemycić jakiś żarcik dla dorosłych, pojawiają się poważne problemy, bohaterowie giną i uprawiają seks, ale nigdy nie jest to pokazane w tak dosadny sposób, jak w powyższych tytułach. Jeden z reżyserów „Avengers: Infinity War” jest więc zaskoczony, że w Indonezji, ocenzurowano jego film. 

„Avengers: Infinity War” ocenzurowana wersja

Indonezyjskim widzom nie będzie dane zobaczyć pełnej wersji 3. części „Avengers”. Wszystko przez cenzorów filmowych, którzy dopatrzyli się w produkcji elementów niezgodnych z ich regulaminem. Jak donosi Jakarta Post, łącznie z filmu usunięto 7 minut materiału. Jeden z reżyserów, Joe Russo skomentował tę sprawę w The Wrap. Filmowiec wyznał, że decyzja cenzorów bardzo go zdziwiła.

Nie wyobrażam sobie, które 7 minut mogło zostać wycięte z filmu. Kiedy pierwszy raz o tym usłyszeliśmy, byliśmy zbici z tropu, ale tak, oczywiście jako artysta nie chcesz, by ktoś cenzurował cokolwiek, albo wycinał cokolwiek z filmu. To jest produkcja PG-13, nie jakieś radykalne treści, więc jestem trochę zszokowany. 

Według Jakarta Post szef cenzorów Ahmad Yani Basuki nie widział filmu, ale zgodził się z decyzją swoich pracowników. Stwierdził jednak, że indonezyjski dystrybutor filmu PT Omega Film, wyraził swoje niezadowolenie w sporządzonym memorandum. Mimo wszystko cenzorzy są otwarci na dialog z twórcami „Avengers: Infinity War”. 7 minut to może drobny wycinek, który nie zmieni drastycznie fabuły filmu, ale mimo wszystko cenzorzy mogą nie wiedzieć, czy usunięty fragment nie będzie miał znaczenia w kolejnej części. Trudno powiedzieć, które fragmenty i dlaczego zostały ocenzurowane, bo nie pojawiło się oficjalny powód decyzji. Indonezyjscy widzowie zobaczą „Avengers: Infinity War” w ten sam dzień, co Polacy - 25 kwietnia 2018 roku. Na szczęście w naszym kraju nie ma cenzury w kinach i zobaczymy film w oryginalnej formie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.