Ocenzurowano „Avengers: Infinity War”. Reżyser nie kryje zaskoczenia

Sergiusz Kurczuk
16.04.2018 12:29
Ocenzurowano „Avengers: Infinity War”. Reżyser nie kryje zaskoczenia Fot. kadr z filmu Avengers

Nie wszyscy obejrzą „Avengers: Infinity War” w takiej formie, w jakiej film przygotowali bracia Russo. Okazuje się, że w jednym z państw cenzorzy postanowili wyciąć 7 minut oryginalnego materiału. 

Fani filmów superbohaterskich takich wytwórni jak Warner Bros., czy 20th Century Fox, a nawet Sony od dawna kpią sobie z produkcji Marvel Studios. Uważają, że to filmy dla dzieci i daleko im do „Batmana v Supermana”, „Deadpoola”, czy zbliżającego się wielkimi krokami „Venoma”. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem produkcje sygnowane logiem Disneya posiadają ograniczenia wiekowe PG-13. Oczywiście czasem reżyserom uda się przemycić jakiś żarcik dla dorosłych, pojawiają się poważne problemy, bohaterowie giną i uprawiają seks, ale nigdy nie jest to pokazane w tak dosadny sposób, jak w powyższych tytułach. Jeden z reżyserów „Avengers: Infinity War” jest więc zaskoczony, że w Indonezji, ocenzurowano jego film. 

„Avengers: Infinity War” ocenzurowana wersja

Indonezyjskim widzom nie będzie dane zobaczyć pełnej wersji 3. części „Avengers”. Wszystko przez cenzorów filmowych, którzy dopatrzyli się w produkcji elementów niezgodnych z ich regulaminem. Jak donosi Jakarta Post, łącznie z filmu usunięto 7 minut materiału. Jeden z reżyserów, Joe Russo skomentował tę sprawę w The Wrap. Filmowiec wyznał, że decyzja cenzorów bardzo go zdziwiła.

Nie wyobrażam sobie, które 7 minut mogło zostać wycięte z filmu. Kiedy pierwszy raz o tym usłyszeliśmy, byliśmy zbici z tropu, ale tak, oczywiście jako artysta nie chcesz, by ktoś cenzurował cokolwiek, albo wycinał cokolwiek z filmu. To jest produkcja PG-13, nie jakieś radykalne treści, więc jestem trochę zszokowany. 

Według Jakarta Post szef cenzorów Ahmad Yani Basuki nie widział filmu, ale zgodził się z decyzją swoich pracowników. Stwierdził jednak, że indonezyjski dystrybutor filmu PT Omega Film, wyraził swoje niezadowolenie w sporządzonym memorandum. Mimo wszystko cenzorzy są otwarci na dialog z twórcami „Avengers: Infinity War”. 7 minut to może drobny wycinek, który nie zmieni drastycznie fabuły filmu, ale mimo wszystko cenzorzy mogą nie wiedzieć, czy usunięty fragment nie będzie miał znaczenia w kolejnej części. Trudno powiedzieć, które fragmenty i dlaczego zostały ocenzurowane, bo nie pojawiło się oficjalny powód decyzji. Indonezyjscy widzowie zobaczą „Avengers: Infinity War” w ten sam dzień, co Polacy - 25 kwietnia 2018 roku. Na szczęście w naszym kraju nie ma cenzury w kinach i zobaczymy film w oryginalnej formie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.