"Oczy diabła": Komisja ds. Pedofilii zainterweniowała ws. filmu Patryka Vegi

08.02.2021 10:30
Patryk Vega Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratora Krajowego w sprawie filmu pt. "Oczy Diabła", w którym Patryk Vega porusza temat handlu dziećmi w Polsce i za granicą.

"Oczy diabła": Państwowa Komisja ds. Pedofilii interweniuje w sprawie filmu Vegi

Najnowszy film Patryka Vegi trafił do sieci 2 lutego 2021. Dokument "Oczy diabła" porusza temat handlu dziećmi, który ma miejsce także w Polsce. W filmie pojawiają się wypowiedzi osób zamieszanych w ten haniebny proceder, a nawet bezpośrednia rozmowa z handlarzem żywym towarem, co zaniepokoiło wielu widzów i krytyków - przede wszystkim z uwagi na brak informacji, że o przedstawionych sprawach została poinformowana policja. Vega broni się, że film powstał we współpracy z Komisją Europejską i że to właśnie temu organowi przekazał zebrane informacje.

Polecamy

Sprawie postanowiła przyjrzeć się Państwowa Komisja ds. Pedofilii, która skierowała sprawę do prokuratury krajowej. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Urzędu na rządowej stronie gov.pl:

W związku z treścią filmu o charakterze dokumentalnym pt. „Oczy Diabła”, w reż. Patryka Vegi – opublikowanego w Internecie w dniu 2 kwietnia br. –  Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw – w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15.

Podstawą prawną wskazanego działania Komisji jest art. 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2019 r.o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 (Dz. U. z 2020 r. poz. 2219), zgodnie z którym: „Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie  zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć”.

gov.pl

"Oczy diabła" za darmo w internecie

Odkąd 2 lutego 2021 film "Oczy diabła" trafił do internetu, budzi nie tylko szok i przerażenie, ale także liczne wątpliwości dziennikarzy i widzów. Część osób uważa, że reżyser sfabrykował dowody i z niezwykle istotnego tematu uczynił tanią sensację, żerując na ludzkiej tragedii. Patryk Vega broni się przed oskarżeniami, twierdząc, że ukazany przez niego materiał jest w pełni wiarygodny i że to media próbują wzbudzać kontrowersje.

Jaka jest prawda? Możecie ocenić sami. Film "Oczy diabła" jest dostępny zupełnie za darmo na YouTube. Dotychczas obejrzało go prawie 3,5 mln widzów.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.