30.01.2019 10:35

Ofiara Teda Bundy'ego: wierzę, że trzeba go pokazać jako wspaniałą osobę

Jedna z ofiar Teda Bundy'ego, Kathy Rubin, wypowiedziała się na temat "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile", czyli filmu o seryjnym mordercy, w którym główną rolę zagra Zac Efron. 

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
foto: Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Film "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" spotkał się ze sporym zainteresowaniem nie tylko świata filmowego, ale także muzycznego - w końcu jedną z ról gra sam James Hetfield z Metalliki. Na temat produkcji o seryjnym mordercy Tedzie Bundym wypowiedziała się jedna z kobiet, którą mężczyzna próbował zamordować - Kathy Rubin. 

Niedoszła ofiara Bundy'ego o filmie Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Telewizja TMZ poprosiła kobietę o wywiad dotyczący nadchodzącego filmu. Rubin stwierdziła, że ukazanie Bundy'ego jako przystojnego i czarującego mężczyzny nie jest jego gloryfikacją, a jedynie ukazaniem prawdy na jego temat:

"

Nie mam problemu z tym, że ludzie oglądają ten film, dopóki pamiętają i rozumieją, że oglądają osobę nienormalną. Wydaje mi się, że aby w to uwierzyć, należy go pokazać dokładnie takiego, jakim był. To nie jest gloryfikacja, to jest przedstawienie prawdy. Gdy mówią o nim wspaniałe i pozytywne rzeczy... to jest to, co widzieli, to jest to, co Bundy im pokazywał. "

Podobne zdanie do całej sprawy ma również były prawnik Bundy'ego, John Henry Browne, który reprezentował mordercę w latach 70. i 80. Według niego charyzma Zaca Efrona może odgrywać ogromną rolę w zrozumieniu, czemu Bundy potrafił tak doskonale manipulować swoimi ofiarami. Zaznaczył jednak, że Efron nie może zapomnieć o "esencji zepsucia", która była obecna w seryjnym mordercy. 

Zobacz także: >> James Hetfield w filmie o Tedzie Bundym <<

Kiedy premiera filmu o Tedzie Bundym?

Pierwszy raz publiczności film został pokazany 26 stycznia 2019 roku na festiwalu w Sundance. Reżyserem "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" jest Joe Berlinger, autor filmu dokumentalnego o Metallicę zatytułowanego "Some Kind Of Monster". W produkcji oprócz Efrona i Hetfielda zobaczymy jeszcze m.in. Lily Collins, Johna Malkovicha, Jima Parsonsa, Haleya Joela Osmenta, Angelę Sarafyan, Dylana Bakera, Jeffreya Donovana oraz Terry'ego Kinne'a. 

Kamil Kacperski
Tagi: James Hetfield News Ted Bundy