Olivia Wilde wyreżyseruje film Marvela. Plotki mówią o "Spider-Woman"

20.08.2020 08:03
Olivia Wilde wyreżyseruje film Marvela. Plotki mówią o "Spider-Woman" Fot. GETTY IMAGES/Getty AFP/East News

Olivia Wilde została ogłoszona reżyserką nowego filmu Marvela od Sony. Większość spekulacji wskazuje, że twórczyni zajmie się przygodami Spider-Woman.

W kategorii filmów superbohaterskich prym wiodą produkcje Marvel Studios. To jednak niejedyne filmy na podstawie komiksów Marvela, które ukazują się ostatnio w kinach. Część praw do postaci ze świata Domu Pomysłów ma bowiem Sony Pictures. Wytwórnia jakiś czas temu wystartowała z własnym uniwersum, kręcącym się wokół postaci związanych ze Spider-Manem. W planach Sony jest kolejny film z kobietą w roli głównej. Jego reżyserką została Olivia Wilde.

"Spider-Woman" - Olivia Wilde reżyserką nowego filmu Marvela?

Nie jest do końca jasne, czy Sony to konkurencja, czy partner Marvel Studios. Z jednej strony stawia na swoje własne, o wiele mroczniejsze produkcje, które teoretycznie nie rozgrywają się w MCU. Z drugiej, użycza Marvel Studios postaci Spider-Mana. Mało tego, w filmie "Morbius" pojawi się jeden ze złoczyńców znanych z filmów Marvela. Poza tym nie oszukujmy się - gdyby Spidey nie walczył u boku Avengers, filmy Sony filmy Marvela od Sony nie miałyby racji bytu.

Przeczytaj także

Oprócz "Venoma" i "Morbiusa" Sony planuje powołać do życia superbohaterski film kobiecy - "Madame Web". Jak podaje Deadline Wilde nie została zaangażowana do tego ostatniego przedsięwzięcia. Zajmie się innym tytułem. Większość fanów podejrzewa, że chodzi o przygody "Spider-Woman". Pytanie tylko, której?

Przeczytaj także

W komiksach Marvela przydomek Spider-Woman nosiło wiele bohaterek. Pierwszą i najbardziej znaną postacią o pajęczych mocach jest Jessica Drew, która do tej pory nosi to miano. Nie można jednak zapominać, że Spider-Woman była również Julia Carpenter (dawniej Arachne, obecnie Madame Web), Mattie Franklin, Mayday Parker, a także Gwen Stacy (obecnie Ghost Spider), plus wiele bohaterek z alternatywnych wymiarów.

Przeczytaj także

Oliwy do ognia dolała sama Wilde, która niejednoznacznie potwierdziła przypuszczenia fanów w mediach społecznościowych. Twórczyni zamieściła na swoim Twitterze artykuł Deadline i oznaczyła go wymownym symbolem.

Biorąc pod uwagę, że film o Madame Web skupi się zapewne na Julii Carpenter, a nie na oryginalnej postaci, czyli Cassaandrze Web, Wilde zajmie się raczej przygodami Jessiki Drew. Jak jest jednak w rzeczywistości? Na razie trudno przewidywać.

Przeczytaj także

Olivia Wilde - kim jest?

Wilde szerszemu gronu odbiorców jest zapewne znana jako aktorka. Zaczęła pracę w tym zawodzie w bardzo młodym wieku, występując w wielu filmach i serialach. Grała między innymi w takich produkcjach telewizyjnych jak "Skins", "Życie na fali" i "Doktor House". Na dużym ekranie występowała w filmach "Alpha Dog", "Tron: Dziedzictwo" czy "Kowboje i obcy". Jest również producentką i reżyserką filmową. W tej ostatniej roli dała się poznać dzięki "Free Hugs" i "Szkole melanżu". Obecnie kończy pracę nad swoim trzecim filmem "Don’t Worry Darling".

Przeczytaj także

Zobacz też: Nie żyją Marie Severin i Gary Friedrich - twórcy Spider-Woman i Ghost Ridera

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.