„Once Upon A Time In Hollywood”: wszystko, co wiemy o nowym filmie Quentina Tarantino

Natalia Hluzow
11.07.2018 23:29
Once Upon a Time in Hollywood|undefined Fot. CAP/FB/Capital Pictures/East News; Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS; instagram/BEEM/EAST NEWS

„Once Upon A Time In Hollywood” to nowy film Quentina Tarantino z Leonardo DiCaprio, Bradem Pittem, Margot Robbie i Alem Pacino w obsadzie. Kiedy pojawi się zwiastun? Kiedy premiera? Jak wyglądają pierwsze zdjęcia? Wszystkie informacje o 9. filmie Tarantino w jednym artykule.

Quentin Tarantino, który zachwycił publiczność i krytyków takimi filmami jak „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Bękarty wojny” czy „Django”, przygotowuje swój dziewiąty i, jak zapowiedział, przedostatni film. Nad scenariuszem „Once Upon A Time In Hollywood” pracował 5 lat, by móc opowiedzieć swoją wersję „historii o L.A. i o Hollywood, które już nie istnieje”. Do współpracy zaprosił największe współczesne gwiazdy kina, takie jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino i Margot Robbie oraz prawdziwą śmietankę aktorską znaną z filmów i seriali. I choć produkcja ma zadebiutować na ekranach dopiero w 2019 roku, znana jest już dokładna data premiery nowego filmu Tarantino oraz dostępne są pierwsze zdjęcia z planu, oraz oficjalny zwiastun. Specjalnie dla fanów tego wyjątkowego reżysera zebraliśmy wszystkie dostępne informacje o „Once Upon A Time In Hollywood”.

Nowy film Tarantino o sekcie Mansona?

Kiedy latem 2017 roku zaczęły pojawiać się pierwsze szczegóły związane z nowym filmem Tarantino, mówiło się, że będzie to film o sekcie Charlesa Mansona, w którym zostanie poruszony wątek morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół, jakiego członkowie Rodziny dopuścili się 9 sierpnia 1969 roku. Z tego powodu wiele portali do dziś nazywa „Once Upon A Time In Hollywood” filmem o Mansonie, jednak Quentin Tarantino zdementował te pogłoski już w listopadzie 2017, zaś jedna z osób, które czytały scenariusz, podsumowała to stwierdzeniem:

Nazywanie #9 filmem o Charlesie Mansonie jest jak nazywanie „Bękartów wojny” filmem o Adolfie Hitlerze.

Prawdą jest jednak to, że Sharon Tate i związane z nią tragiczne wydarzenia z 1969 roku będą miały kluczowe znaczenie dla fabuły nowego filmu Tarantino.

„Once Upon A Time In Hollywood”: pełna obsada nowego filmu Tarantino

Na początku 2018 roku świat obiegła radosna informacja, że główną rolę w nowym filmie Tarantino zagra Leonardo DiCaprio, z którym reżyser współpracował już podczas realizacji „Django”. Niedługo potem do DiCaprio dołączyła gwiazda równie wielkiego formatu - Brad Pitt. Ogłoszono też, że film będzie nosił tytuł „Once Upon A Time In Hollywood”. W obsadzie zaczęły pojawiać się kolejne gwiazdy znane z dzieł Tarantino, a także innych filmów i seriali. Swój udział w produkcji potwierdziła również Margot Robbie, którą reżyser już dużo wcześniej upatrzył sobie do roli Sharon Tate. Ujawniono także, że w nowym filmie Tarantino wystąpi Al Pacino oraz że w produkcji zagra córka Umy Thurman. 

Nazwiska kolejnych aktorów angażowanych do projektu zaczęły czynić z „Once Upon A Time in Hollywood” jedną z najbardziej wyjątkowych produkcji XXI wieku. Z końcem sierpnia Tarantino obsadził dwie ostatnie, kluczowe (choć epizodyczne) postaci. Ogłoszono, że Romana Polańskiego zagra Rafał Zawierucha, natomiast w Charlesa Mansona wcieli się Damon Herriman.

Rafał Zawierucha jako Roman Polański Fot. foto: kadr z filmu "Bogowie", NATE CUTLER/Globe Photos/EAST NEWS
Damon Harriman jako Charles Manson Fot. foto: kadr z serialu „Justified”; HO/AFP/EAST NEWS

Finalnie w obsadzie „Once Upon A Time in Hollywood” znaleźli się:

 • Leonardo DiCaprio jako Rick Dalton,
 • Brad Pitt jako Cliff Booth,
 • Al Pacino jako Marvin Shwarz,
 • Margot Robbie jako Sharon Tate,
 • Mike Moh jako Bruce Lee,
 • Damian Lewis jako Steve McQueen,
 • Burt Reynolds jako George Spahn,
 • Emile Hirsch jako Jay Sebring,
 • Costa Ronin jako Wojciech Frykowski,
 • Samantha Robinson jako Abigail Folger,
 • Rummer Willis jako Joanna Pettet,
 • Damon Herriman jako Charles Manson,
 • Dakota Fanning jako Lynette „Squeaky” Fromme,
 • Lena Dunham jako Catherine "Gypsy" Share
 • Margaret Qualley jako Kathryn "Kitty" Lutesinger
 • Austin Butler jako Charles "Tex" Watson
 • Madisen Beaty jako Patricia "Katie" Krenwinkel
 • Maya Hawke jako hipiska
 • Clifton Collins Jr jako Ernesto „The Mexican” Vaquero,
 • Luke Perry jako Scotty Lancer,
 • Nicholas Hammond jako Sam Wanamaker,
 • Lorenza Izzo jako Francesca Capucci.

a także znani z filmów Tarantino Tim Roth, Michael Madsen, Keith Jefferson oraz James Marsden, Julia Butters, Zoe Bell, Timothy Olyphant, Scoot McNairy, Spencer Garrett, Martin Kove, James Remar, Brenda Vaccaro, Nichole Galicia, Craig Stark, Marco Rodriguez, Ramon Franco, Sydney Sweeney, Danny Strong, Clu Gulager, James Landry Hébert, Mikey Madison i Raul Cardona. 

Jedynym rozczarowaniem dla fanów przy tak fenomenalnej obsadzie było to, że choć wszyscy brali za pewnik udział Samuela L. Jacksona w nowym filmie Tarantino, aktor zdementował pogłoski o tym, że ma w nim wystąpić.

Opis „Once Upon A Time In Hollywood” - o czym będzie nowy film Quentina Tarantino? 

Jak wynika z opisów i zapowiedzi samego reżysera, nowy film Quentina Tarantino będzie opowiadał o Los Angeles u schyłku lat 60., kiedy kultura hippisowska zapanowała nad Ameryką. Głównym bohaterem jest Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiała gwiazda westernowego serialu „Bounty Law” emitowanego na przełomie lat 50. i 60., który od zawsze marzył o karierze na wielkim ekranie. Jednak w 1969 roku, kiedy toczy się akcja filmu, Dalton nadal grywa nieważne role w małych produkcjach, zaś Hollywood zaczyna opanowywać kultura hipisowska, której nie rozumie. Aktor postanawia więc wyjechać do Włoch, gdzie kwitnie biznes spaghetti westernów, w czym towarzyszyć ma mu kumpel i dubler, Cliff Booth (Brad Pitt), o podobnych jak on aspiracjach. Jednak wszystkie plany krzyżują się przez sąsiadkę Daltona, którą jest Sharon Tate (Margot Robbie).

W sieci pojawiły się już pierwsze fotosy z filmu, przedstawiające Leonardo DiCaprio i Brada Pitta jako Ricka Daltona i Cliffa Bootha oraz Margot Robbie w roli Sharon Tate.

"Once Upon a Time in Hollywood": oficjalne plakaty 9. filmu Tarantino

W połowie marca 2019 roku światło dzienne ujrzały pierwsze oficjalne plakaty filmu "Once Upon a Time in Hollywood". Przedstawiają one trójkę głównych bohaterów filmu: Ricka Daltona, Cliffa Bootha i Sharon Tate.

"Once Upon a Time in Hollywood": oficjalny zwiastun

20 marca 2019 w sieci pojawił się oficjalny zwiastun "Once Upon a Time in Hollywood". Niestety nie pojawia się w nim Rafał Zawierucha wcielający się w Romana Polańskiego.

„Once Upon a Time in Hollywood”: kiedy premiera nowego filmu Tarantino?

Po ośmiu wspólnych filmach i wielu latach, Tarantino zrezygnował ze współpracy z Harvey’em Weinsteinem na na fali oskarżeń o molestowanie seksualne. Po długich negocjacjach nowy film Tarantino trafił pod skrzydła Sony. Zdjęcia do filmu „Once Upon A Time In Hollywood” rozpoczęły się na początku lipca 2018 roku, czego dowodem jest pierwsze zdjęcie z planu:

Kilka dni wcześniej Leonardo DiCaprio zaprezentował pierwszy fotos promujący „Once Upon A Time In Hollywood”, który przedstawia głównych bohaterów. Premiera nowego filmu Tarantino przez wiele miesięcy była zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku, kiedy przypada 50. rocznica śmierci Sharon Tate z rąk sekty Mansona. Jednak 18 lipca 2018 przesunięto ją na 26 lipca 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.