„Once Upon A Time in Hollywood”: Bruce Lee w nowym filmie Tarantino! Kto go zagra?

Natalia Hluzow
16.08.2018 12:48
„Once Upon A Time in Hollywood”: Bruce Lee w nowym filmie Tarantino! Kto go zagra? Fot. Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Doniesienia dotyczące pojawienia się postaci Brusa Lee w filmie „Once Upon A Time In Hollywood” wreszcie zostały potwierdzone. W legendę kina akcji wcieli się Mike Moh.

Ogłoszenie, że Mike Moh dołączył do obsady „Once Upon A Time In Hollywood” pojawiło się już na początku lipca 2018, jednak jego rola w nowym filmie Tarantino nie była jeszcze potwierdzona. Co prawda krążyły pogłoski, że prawdopodobnie wcieli się w legendarnego mistrza wschodnich sztuk walki, gwiazdę kina akcji i ikonę „Wejścia smoka”, jednak dopiero teraz potwierdzono, że Mike Moh zagra Brusa Lee w „Once Upon A Time In Hollywood”.

Mike Moh jako Bruce Lee w nowym filmie Tarantino

Informację o roli Mike'a Moha w „Once Upon A Time In Hollywood” 14 sierpnia 2018 podał portal The Wrap, dodając jednocześnie, że jego rola ma być niewielka. Ale to i tak bardzo wiele dla gigantycznego fana Brusa Lee, jakim jest Moh. Amerykański aktor chińskiego pochodzenia nie kryje bowiem swojej fascynacji mistrzem. Podobnie jak Quentin Tarantino, który m.in. wzorował kostium Czarnej Mamby z „Kill Billa” na stroju Lee z „Gry śmierci”. 

„Once Upon A Time in Hollywood”: Gwiazdy kina w obsadzie i w fabule filmu

Choć główni bohaterowie „Once Upon A Time in Hollywood”, w których wcielają się Leonardo DiCaprio i Brad Pitt, to postaci fikcyjne, w nowym filmie Tarantino opowiadającym o Hollywood schyłku lat 60. nie mogło zabraknąć autentycznych osób z tamtego okresu. W filmie pojawią się m.in. Steve McQueen, którego zagra Damian Lewis, Lynette „Squeaky” Fromme (Dakota Fanning) z bandy Mansona, przyjaciel Sharon Tate, Jay Sebring (Emile Hirsch) oraz sama Sharon Tate, w którą wcieli się Margot Robbie

Postać Brusa Lee najprawdopodobniej również będzie związana z Sharon, gdyż w latach 60. przygotowywał ją do roli w filmie „The Wrecking Crew”, ucząc aktorkę podstaw karate. Był także przyjacielem rodziny oraz... pierwszym podejrzewanym przez Polańskiego potencjalnym zabójcą jego żony. Polski reżyser wyznał później, że w paranoi po śmierci Sharon Tate wpadał na różne, idiotyczne pomysły.

bruce sharon Fot. foto: kadr z wideo "The Wrecking Crew Bruce Lee Fight Choreographer 1968"

Margot Robbie na planie nowego filmu Tarantino

Na początku sierpnia 2018 Margot Robbie zaprezentowała na Instagramie swoje pierwsze zdjęcie w roli Sharon Tate, na którym do złudzenia przypomina gwiazdę z lat 60.

Dziś możemy już zobaczyć nie tylko pozowaną fotografię gwiazdy, ale także serię zdjęć z planu „Once Upon A Time In Hollywood”, na których rozmawia z reżyserem i członkami ekipy, a także (wraz Emilem Hirschem) występuje przed kamerą.

„Once Upon A Time in Hollywood” - kiedy premiera?

Quentin Tarantino filmem „Once Upon A Time in Hollywood” powraca do ukochanego LA. Produkcja klimatem ma przypominać „Pulp Fiction”, zaś w warstwie fabularnej opowiadać o Hollywood z 1969 roku, kiedy ruch hipisowski zaczął coraz silniej wpływać na kulturę popularną. Głównymi bohaterami są Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiały gwiazdor telewizyjnego westernu oraz Cliff Booth (Brad Pitt) - jego kumpel i dubler. Sąsiadką pierwszego z nich będzie właśnie Sharon Tate grana przez Margot Robbie.

Poza wspomnianymi już aktorami, w obsadzie „Once Upon A Time in Hollywood” znaleźli się także Al Pacino, Burt Reynolds, Tim Roth, Michael Madsen, James Marsden, Julia Butters, Luke Perry, Clifton Collins Jr, Keith Jefferson, Nicholas Hammond, Zoe Bell, Timothy Olyphant, Scoot McNairy, Spencer Garrett, Martin Kove, James Remar, Brenda Vaccaro, Nichole Galicia, Craig Stark, Marco Rodriguez i Ramon Franco.

Premierę nowego filmu Tarantino początkowo planowano na 9 sierpnia 2019 roku, kiedy przypada 50. rocznica zabójstwa Tate i jej przyjaciół przez sektę Mansona. Sony postanowiło jednak przesunąć datę premiery „Once Upon a Time in Hollywood” na 26 lipca 2019. Polska data premiery nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.