07.06.2018 12:08

„Once Upon A Time in Hollywood”: Quentin Tarantino zatrudnił kolejne gwiazdy, które zagrają słynne postaci

Obsada „Once Upon A Time in Hollywood” Quentina Tarantino powiększyła się o dodatkowe znane nazwiska. W jakie słynne postaci z lat 60. wcielą się aktorzy?

Quentin Tarantino i obsada Once Upon A Time in Hollywood
foto: Stephen Lovekin/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Eric Charbonneau/REX/Shutterstock/EAST NEWS; ANGELA WEISS/EAST NEWS; AP/FOTOLINK/EAST NEWS; Headlinephoto / Splash News/EAST NEWS; REX/Shutterstock/EAST NEWS; FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS; TM/ROT/Capital Pictures/EAST NEWS

„Once Upon A Time in Hollywood” zapowiada się wyjątkowo dobrze, nawet jak na wysokie oczekiwania fanów wobec Quentina Tarantino. W filmie wystąpi i Leonardo DiCaprio, i Brad Pitt, i Margot Robbie i kilkanaście innych gwiazd kina i telewizji. Czyżby amerykański reżyser szykował swoje dzieło życia?

Kto zagra w „Once Upon A Time in Hollywood”?

6 czerwca 2018 magazyn Deadline w ekskluzywnym materiale poinformował, że do obsady „Once Upon A Time in Hollywood” dołączyły kolejne gwiazdy znane z filmów i seriali telewizyjnych, które wcielą się w drugoplanowe postaci filmu o schyłku lat 60. i rozkwicie hipisowskiej kultury w LA. Na liście znaleźli się: Damian Lewis („Homeland”), Luke Perry („Beverly Hills 90210”, „Riverdale”), Emile Hirsch („Wszystko za życie”), Dakota Fanning („Alienista”), Clifton Collins Jr („Westworld”), Keith Jefferson („Nienawistna ósemka”) i Nicholas Hammond („Dźwięki muzyki”, „Miasteczko Salem”). Wraz z nowymi nazwiskami pojawiła się też lista słynnych postaci, które zagrają.

Damian Lewis jako Steve McQueen

Damian Lewis, gwiazdor seriali „Homeland”, „Billions” i „Kompanii Braci” wcieli się w legendę amerykańskiego kina – znanego z „Bullita”, „Siedmiu wspaniałych”, „Wielkiej ucieczki”, „Cincinnati Kid”, „Afery Thomasa Crowna” i wielu innych filmów – Steve’a McQueena.

steve mcqueen

Dakota Fanning jako Lynette „Squeaky” Fromme

Aktorka znana z „Alienisty”, „The Runaways” i sagi „Zmierzch” wystąpi jako członkini sekty Mansona, Lynette Fromme, która w 1975 roku strzelała do prezydenta USA Geralda Forda, za co została skazana na dożywocie.

Squeaky Fromme, Dakota Fanning

Emile Hirsch jako Jay Sebring

Odtwórca głównej roli w „Into The Wild” wystąpi jako Jay Sebring – hollywoodzki fryzjer i stylista, który był jednym z przyjaciół Tate zamordowanych przez sektę Mansona.

Emile Hirsch, Jay Sebring

Ponadto Nicholas Hammond wcieli się w amerykańskiego aktora i reżysera, Sama Wanamakera, który reżyserował m.in. serial „Colombo”. Luke Perry wystąpi jako Scotty Lancer, Clifton Collins Jr zagra Ernesto „The Mexican” Vaquero, a Keith Jefferson wcieli się w postać o pseudonimie Land Pirate Keith.

Przypomnijmy, że w główne role w filmie – Ricka Daltona, przebrzmiałej gwiazdy jednego telewizyjnego hitu, oraz jego kumpla i dublera, Cliffa Bootha – wcielą się Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Będą to jedne z nielicznych postaci fikcyjnych, jakie pojawią się w „Once Upon A Time in Hollywood”. Margot Robbie wystąpi jako Sharon Tate – zamordowana w 1969 roku żona Romana Polańskiego, która w filmie Tarantino będzie sąsiadką głównego bohatera. Burt Reynolds zagra natomiast George'a Spahna, ranczera, który wynajmował dom sekcie Mansona. W filmie wystąpią również starzy znajomi reżysera: Tim Roth, Michael Madsen i Kurt Russel.

Wciąż nie obsadzono jeszcze ról Romana Polańskiego i Charlesa Mansona, więc plotki o tym, że założyciela Rodziny zagra Jared Leto wciąż mogą się jeszcze sprawdzić.

Zdjęcia do filmu mają wystartować już niebawem, latem 2018 roku. Premiera została zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku,a więc na 50. rocznicę śmierci Sharon Tate. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino Once Upon a Time in Hollywood