Wiemy, kto zagra Charlesa Mansona w „Once Upon a Time in Hollywood”. W filmie pojawi się też Wojciech Frykowski

Natalia Hluzow
29.08.2018 10:31
Wiemy, kto zagra Charlesa Mansona w „Once Upon a Time in Hollywood”. W filmie pojawi się też Wojciech Frykowski Fot. Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS; ASSOCIATED PRESS/East News

Dzień po ogłoszeniu nazwiska polskiego aktora, który wcieli się w Romana Polańskiego, w sieci pojawiła się informacja o tym, kto w „Once Upon a Time in Hollywood” zagra Charlesa Mansona i Wojciecha Frykowskiego.

Latem 2017 ogłoszono, że Quentin Tarantino nakręci film o sekcie Mansona, która w 1969 roku zamordowała Sharon Tate i jej przyjaciół. Reżyser szybko wyjaśnił, że w filmie postać Mansona będzie jedynie epizodyczna, a jego wątek poboczny, jednak media podchwyciły już temat i nawet wypowiedź samego Tarantino do dziś nie przeszkadza wielu portalom w nazywaniu „Once Upon a Time in Hollywood” filmem o Mansonie.

Tym większe emocje wzbudził fakt, że reżyser wybrał wreszcie aktora do roli przestępcy przewodzącego Rodzinie. Jak ogłosił portal The Wrap i potwierdził magazyn EW, w rolę Charlesa Mansona wcieli się Damon Herriman.

Damon Herriman zagra Charlesa Mansona w filmie Tarantino

Damon Herriman to australijski aktor, który znany jest m.in. z serialu „Justified: Bez przebaczenia” oraz filmów „J. Edgar”, „Jeździec znikąd” i „To właśnie sex”. Jego udział w projekcie nie został oficjalnie ogłoszony przez żadne duże medium, być może z uwagi na chęć dochowania tajemnicy. The Wrap zaprezentował jednak aktora w zestawieniu wszystkich autentycznych postaci z „Once Upon a Time in Hollywood”, a Entertainment Weekly potwierdził tę informację u źródeł. Oznacza to, że mimo zapowiedzi Jareda Leto, fanki nie zobaczą go w roli Mansona. Natomiast wielbiciele Tarantino powinni być z tego zadowoleni – Herriman naprawdę świetnie nadaje się do roli, co widać na poniższym zdjęciu:

„Once Upon a Time in Hollywood”: Polacy w filmie Quentina Tarantino

Wczoraj świat obiegła wieść o zaangażowaniu Polaka do roli Romana Polańskiego w filmie Tarantino. Jest nim Rafał Zawierucha, znany m.in. z filmu „Bogowie”. Wraz z pojawieniem się informacji o obsadzeniu Charlesa Mansona, ogłoszono również, że aktor o rosyjskim pochodzeniu, Costa Ronin, zagra Wojciecha Frykowskiego – jednego z przyjaciół Sharon Tate, który zginął wraz z nią z rąk Rodziny Mansona.

frykowski Fot. foto: Wojciech Frykowski/Costa Ronin - ASSOCIATED PRESS/East News; PictureGroup/Sipa USA/East News

Sekta Mansona i jej ofiary w „Once Upon a Time in Hollywood”

Jedną z centralnych postaci „Once Upon a Time in Hollywood” będzie Sharon Tate, w którą wcieli się Margot Robbie. Jak wynika z ogłoszeń obsadowych, w nowym filmie Tarantino pojawią się nie tylko jej mąż i Wojciech Frykowski, ale także inne osoby z otoczenia aktorki: Jay Sebring (Emile Hirsch) i Abigail Folger (Samantha Robinson), którzy zginęli wraz z nią w rezydencji przy Cielo Drive, oraz Bruce Lee (Mike Moh) i Joanna Pettet (Rummer Willis) - przyjaciele Tate. Jeśli zaś chodzi o wyznawców Mansona, Damonowi Herrimanowi towarzyszyć będą Dakota Fanning (Lynette "Squeaky" Fromme), Lena Dunham (Catherine "Gypsy" Share), Margaret Qualley (Kathryn "Kitty" Lutesinger) oraz Austin Butler i Madisen Beaty jako Charles "Tex" Watson Patricia "Katie" Krenwinkel - mordercy Tate i jej przyjaciół. W właściciela rancza, na którym mieszkała Rodzina Mansona, George'a Spahna, wcieli się Burt Reynolds.

Margot-Robbie-jako-Sharon-Tate-na-pierwszym-zdjeciu-z-Once-Upon-A-Time-in-Hollywood_article Fot. foto: KPA-ZUMA/Album/EAST NEWS; Richard Shotwell/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

„Once Upon A Time in Hollywood” - kiedy premiera?

Quentin Tarantino swoim nowym filmem „Once Upon A Time in Hollywood” powraca do ulubionego Los Angeles. Jego akcja toczy w Hollywood 1969 roku, kiedy ruch hipisowski popularyzował się w USA. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiały gwiazdor telewizyjnego westernu oraz Cliff Booth (Brad Pitt) - jego kumpel i dubler. Mężczyźni nie poznają już miasta, w którym żyją, postanawiają więc rzucić wszystko i wyjechać do Włoch w poszukiwaniu sławy w spaghetti westernach. Plany krzyżują im jednak wydarzenia związane z sąsiadką Daltona - Sharon Tate (Margot Robbie).

Nowy film Tarantino miał trafić do kin 9 sierpnia 2019 roku - 50. rocznicę zabójstwa Sharon Tate i jej przyjaciół przez sektę Mansona. Sony zdecydowało jednak o przesunięciu daty premiery „Once Upon a Time in Hollywood” na 26 lipca 2019. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.