29.08.2018 10:31

Wiemy, kto zagra Charlesa Mansona w „Once Upon a Time in Hollywood”. W filmie pojawi się też Wojciech Frykowski

Dzień po ogłoszeniu nazwiska polskiego aktora, który wcieli się w Romana Polańskiego, w sieci pojawiła się informacja o tym, kto w „Once Upon a Time in Hollywood” zagra Charlesa Mansona i Wojciecha Frykowskiego.

Charles Manson Tarantino
foto: Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS; ASSOCIATED PRESS/East News

Latem 2017 ogłoszono, że Quentin Tarantino nakręci film o sekcie Mansona, która w 1969 roku zamordowała Sharon Tate i jej przyjaciół. Reżyser szybko wyjaśnił, że w filmie postać Mansona będzie jedynie epizodyczna, a jego wątek poboczny, jednak media podchwyciły już temat i nawet wypowiedź samego Tarantino do dziś nie przeszkadza wielu portalom w nazywaniu „Once Upon a Time in Hollywood” filmem o Mansonie.

Tym większe emocje wzbudził fakt, że reżyser wybrał wreszcie aktora do roli przestępcy przewodzącego Rodzinie. Jak ogłosił portal The Wrap i potwierdził magazyn EW, w rolę Charlesa Mansona wcieli się Damon Herriman.

Damon Herriman zagra Charlesa Mansona w filmie Tarantino

Damon Herriman to australijski aktor, który znany jest m.in. z serialu „Justified: Bez przebaczenia” oraz filmów „J. Edgar”, „Jeździec znikąd” i „To właśnie sex”. Jego udział w projekcie nie został oficjalnie ogłoszony przez żadne duże medium, być może z uwagi na chęć dochowania tajemnicy. The Wrap zaprezentował jednak aktora w zestawieniu wszystkich autentycznych postaci z „Once Upon a Time in Hollywood”, a Entertainment Weekly potwierdził tę informację u źródeł. Oznacza to, że mimo zapowiedzi Jareda Leto, fanki nie zobaczą go w roli Mansona. Natomiast wielbiciele Tarantino powinni być z tego zadowoleni – Herriman naprawdę świetnie nadaje się do roli, co widać na poniższym zdjęciu:

„Once Upon a Time in Hollywood”: Polacy w filmie Quentina Tarantino

Wczoraj świat obiegła wieść o zaangażowaniu Polaka do roli Romana Polańskiego w filmie Tarantino. Jest nim Rafał Zawierucha, znany m.in. z filmu „Bogowie”. Wraz z pojawieniem się informacji o obsadzeniu Charlesa Mansona, ogłoszono również, że aktor o rosyjskim pochodzeniu, Costa Ronin, zagra Wojciecha Frykowskiego – jednego z przyjaciół Sharon Tate, który zginął wraz z nią z rąk Rodziny Mansona.

frykowski

Sekta Mansona i jej ofiary w „Once Upon a Time in Hollywood”

Jedną z centralnych postaci „Once Upon a Time in Hollywood” będzie Sharon Tate, w którą wcieli się Margot Robbie. Jak wynika z ogłoszeń obsadowych, w nowym filmie Tarantino pojawią się nie tylko jej mąż i Wojciech Frykowski, ale także inne osoby z otoczenia aktorki: Jay Sebring (Emile Hirsch) i Abigail Folger (Samantha Robinson), którzy zginęli wraz z nią w rezydencji przy Cielo Drive, oraz Bruce Lee (Mike Moh) i Joanna Pettet (Rummer Willis) - przyjaciele Tate. Jeśli zaś chodzi o wyznawców Mansona, Damonowi Herrimanowi towarzyszyć będą Dakota Fanning (Lynette "Squeaky" Fromme), Lena Dunham (Catherine "Gypsy" Share), Margaret Qualley (Kathryn "Kitty" Lutesinger) oraz Austin Butler i Madisen Beaty jako Charles "Tex" Watson Patricia "Katie" Krenwinkel - mordercy Tate i jej przyjaciół. W właściciela rancza, na którym mieszkała Rodzina Mansona, George'a Spahna, wcieli się Burt Reynolds.

Margot Robbie jako Sharon Tate

„Once Upon A Time in Hollywood” - kiedy premiera?

Quentin Tarantino swoim nowym filmem „Once Upon A Time in Hollywood” powraca do ulubionego Los Angeles. Jego akcja toczy w Hollywood 1969 roku, kiedy ruch hipisowski popularyzował się w USA. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiały gwiazdor telewizyjnego westernu oraz Cliff Booth (Brad Pitt) - jego kumpel i dubler. Mężczyźni nie poznają już miasta, w którym żyją, postanawiają więc rzucić wszystko i wyjechać do Włoch w poszukiwaniu sławy w spaghetti westernach. Plany krzyżują im jednak wydarzenia związane z sąsiadką Daltona - Sharon Tate (Margot Robbie).

Nowy film Tarantino miał trafić do kin 9 sierpnia 2019 roku - 50. rocznicę zabójstwa Sharon Tate i jej przyjaciół przez sektę Mansona. Sony zdecydowało jednak o przesunięciu daty premiery „Once Upon a Time in Hollywood” na 26 lipca 2019. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino Charles Manson Once Upon a Time in Hollywood