„Once Upon a Time in Hollywood”: Córka Umy Thurman wystąpi w nowym filmie Quentina Tarantino

Natalia Hluzow
23.08.2018 09:31
„Once Upon a Time in Hollywood”: Córka Umy Thurman wystąpi w nowym filmie Quentina Tarantino Fot. Allocca/StarPix/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rob Latour/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Jak wynika z najnowszych wieści, Maya Hawke postanowiła iść w ślady matki, nie tylko zostając aktorką, ale także dołączając do gwiazd Quentina Tarantino. W obsadzie „Once Upon a Time in Hollywood” pojawiły się cztery nowe nazwiska - w tym córki Umy Thurman i Ethana Hawke'a.

Gwiazdorska obsada nowego filmu Tarantino wciąż się rozrasta. I choć w „Once Upon a Time in Hollywood” nie zobaczymy ani Samuela L. Jacksona, ani Umy Thurman - aktorka zdaje się mieć godne następstwo. I nie chodzi tym razem o Margot Robbie, która wcieli się w główną rolę żeńską w najnowszym filmie Quentina Tarantino, lecz o córkę Thurman - Mayę Hawke.

Maya Hawke zagra w „Once Upon a Time in Hollywood”

19-letnia córka Umy Thurman i Ethana Hawke'a stawia dopiero swoje pierwsze kroki w aktorstwie. Dotychczas zagrała tylko w miniserialu „Małe kobietki”, zobaczymy ją też u boku Joe Keery'ego w 3. sezonie „Stranger Things”. Doświadczenie przed kamerą nie miało chyba jednak większego znaczenia dla Quentina Tarantino w wyborze tej aktorki. Stawiamy raczej na intertekstualną zabawę, która pozwoli fanom skojarzyć Mayę Hawke z jej mamą - gwiazdą filmów Tarantino i jego przyjaciółką.

Maya wcieli się w fikcyjną postać jednego z Dzieci Kwiatów, których kultura rozprzestrzeniła się w Los Angeles z końcem lat 60.

„Once Upon a Time in Hollywood”: Nowi aktorzy w obsadzie

Maya Hawke nie jest jednak jedynym nowym nabytkiem w obsadzie „Once Upon a Time in Hollywood”. W nowym filmie Tarantino wystąpią także Lena Dunham - twórczyni i gwiazda „Dziewczyn” oraz Austin Butler i Lorenza Izzo. Dunham wcieli się w bohaterkę o pseudonimie Gypsy, natomiast Izzo zaga Francescę Capucci - włoską gwiazdę kina. Rola Austina Butlera nie została ujawniona. 

lena dunham Fot. foto: Lewis/Starpix/REX/Shutterstock/EAST NEWS

„Once Upon A Time in Hollywood” - kiedy premiera?

Quentin Tarantino w filmie „Once Upon A Time in Hollywood” powraca do swojego ukochanego Los Angeles. Klimat produkcji ma przypominać „Pulp Fiction”, a jej akcja - toczyć się w Hollywood 1969 roku, kiedy rozwijała się tam kultura hipisowska. Głównymi bohaterami filmu są Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiały gwiazdor westernowego serialu oraz Cliff Booth (Brad Pitt) - jego kolega i dubler. Kiedy mężczyźni mają już rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, przeszkadzają im w tym wydarzenia związane z sąsiadką Daltona - Sharon Tate grana przez Margot Robbie.

Poza wspomnianymi już aktorami, w obsadzie „Once Upon A Time in Hollywood” znaleźli się także Al Pacino, Burt Reynolds, Tim Roth, Michael Madsen, James Marsden, Julia Butters, Luke Perry, Clifton Collins Jr, Keith Jefferson, Nicholas Hammond, Zoe Bell, Timothy Olyphant, Scoot McNairy, Spencer Garrett, Martin Kove, James Remar, Brenda Vaccaro, Nichole Galicia, Craig Stark, Marco Rodriguez, Ramon Franco, Damian Lewis, Dakota Fanning, Emile Hirsch oraz Mike Moh.

Nowy filmu Tarantino początkowo miał trafić na ekrany 9 sierpnia 2019 roku - 50. rocznica zabójstwa Tate i jej przyjaciół przez sektę Mansona, jednak Sony ostatecznie przesunęło datę premiery „Once Upon a Time in Hollywood” na 26 lipca 2019. Polska data premiery nie jest jeszcze znana. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.