11.06.2018 14:07

„Once Upon a Time in Hollywood”: Kogo zagra James Marsden w nowym filmie Tarantino?

Kolejne informacje o aktorach dołączających do obsady „Once Upon A Time in Hollywood” sugerują, że Quentin Tarantino w swoim nowym filmie zamierza w każdej, nawet najmniejszej roli obsadzić znaną twarz.

James Marsden, Quentin Tarantino
foto: MediaPunch/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Isaac Brekken/AFP/EAST NEWS

Obsada „Once Upon A Time in Hollywood” rozrasta się w zawrotnym tempie. Na pokładzie jest już kilkanaście gwiazd filmu i telewizji, a ogłoszenia kolejnych uczestników produkcji zdają się nie mieć końca.

Zaledwie jeden dzień po spektakularnej wiadomości, że Leonardo DiCaprio i Bradowi Pittowi partnerować będzie Al Pacino, na portalu Variety pojawiło się ekskluzywne ogłoszenie, że w nowym filmie Tarantino zagra także James Marsden – były Cyclops z serii „X-Men”, znany dziś przede wszystkim jako Teddy z serialu „Westworld”. Co ciekawe, jego rola w przeciwieństwie do pozostałych członków obsady, nie została ujawniona. Może to oczywiście oznaczać, że Tarantino tylko droczy się z fanami, jednak może to być także sygnał, że Marsden zagra istotną dla historii postać...

Jak wiemy, wciąż brakuje jeszcze odtwórców postaci Romana Polańskiego i Charlesa Mansona. Fizjonomia Marsdena nie czyni go zbyt podobnym do kryminalisty, który założył sektę Rodzina. Czy można zatem podejrzewać, że gwiazdor „Westworld” wcieli się w Polańskiego?

James Marsden, Roman Polański

Trzeba przyznać, że wizualnie pasowałby do tej roli... Pamiętajmy jednak, że dotychczas mówiło się, że Polańskiego w „Once Upon A Time in Hollywood” ma zagrać polski aktor, dlatego typowanie Marsdena może okazać się fałszywym tropem. Tym bardziej, że gwiazdor „Westworld” mógł też zostać zatrudniony, by zastąpić Emile'a Hirsche'a w roli Jaya Sebringa.

„Once Upon A Time in Hollywood” – obsada nowego filmu Tarantino

Akcja nowego filmu Tarantino będzie toczyła się w Los Angeles w 1969 roku. Głównymi bohaterami opowieści będą Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), przebrzmiała gwiazda westernowego serialu, oraz Cliff Booth (Brad Pitt) – jego kumpel i dubler. Obaj marzą o karierze w Hollywood, jednak rozprzestrzeniająca się tam kultura hipisowska sprawia, że przestają poznawać tę amerykańską stolicę kina. Kiedy mają już wyjechać do Włoch, by rozpocząć karierę w spaghetti westernach, sąsiadka Daltona, Sharon Tate (Margot Robbie) staje się ofiarą tragedii.

Prócz DiCaprio, Pitta, Robbie i Pacino oraz – nowych nabytków w postaci Marsdena i Julii Butters („Nie ma lekko”) – w filmie wystąpią również: Burt Reynolds, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Luke Perry, Dakota Fanning, Clifton Collins Jr, Keith Jefferson, Nicholasa Hammonda i okryty złą sławą Emile Hirsch.

Premiera „Once Upon a Time in Hollywood” została zapowiedziana na 9 sierpnia 2019 roku – dzień, w którym przypada 50. rocznica zabójstwa Tate i jej przyjaciół przez sektę Mansona. 

Czy James Marsden powinien zagrać Romana Polańskiego?

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino James Marsden Once Upon a Time in Hollywood