Co łączy "Bękarty wojny" z "Once Upon a Time in Hollywood"? Czujni fani Tarantino dostrzegli jeden szczegół

30.07.2019 14:27
Co łączy "Bękarty wojny" z "Once Upon a Time in Hollywood"? Czujni fani Tarantino dostrzegli jeden szczegół Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

"Bękarty wojny" swoją premierę miały 10 lat temu. Quentin Tarantino postanowił puścić oko do swoich fanów i nawiązał do produkcji w swoim najnowszym filmie, "Once Upon a Time in Hollywood".

Quentin Tarantino ma swój wyjątkowy styl, z którego znane są wszystkie jego filmy. Reżyser stara się, żeby każda z jego produkcji była dopracowana w stu procentach. Dzięki temu też potrafi umiejętnie puścić oko do widzów, którzy dopatrują się w nowych produkcjach Tarantino szczegółów dotyczących innych jego dzieł.

Jego najnowszy film, "Once Upon a Time in Hollywood", jest już na ekranach amerykańskich kin, a 16 sierpnia będzie miał polską premierę. A my już wiemy, że znajdziemy w nim nawiązanie do znanej produkcji Tarantino, którą są "Bękarty wojny".

Zobacz także: Quentin Tarantino ma muzyczną niespodziankę dla fanów. Stworzył wyjątkową playlistę na Spotify

"Once Upon a Time in Hollywood" i "Bękarty wojny" łączy jeden szczegół [uwaga spoiler]

"Once Upon a Time in Hollywood" opowiada historię powracającego do Hollywood aktora. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) próbuje odnaleźć się w nowych realiach, które rządzą amerykańską fabryką snów.

To właśnie główny bohater filmu nawiązuje w pewnym momencie do innej produkcji Quentina Tarantino, "Bękartów wojny". A właściwie do jej kultowej sceny.

Przeczytaj także

W pewnym momencie Rick Dalton przenosi się do Włoch, żeby zagrać w kilku filmach z nurtu "spaghetti western". Reżyserem jednego z nich okazuje się Antonio Margheriti. Fani Tarantino mogą tego pana doskonale kojarzyć.

Nazwisko włoskiego reżysera pojawiło się w jednej ze scen w "Bękartach wojny", gdy Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) przedstawia Hansowi Lande (Christoph Waltz) swoich przyjaciół, którzy udają włoskich filmowców. Jednym z nich jest właśnie Antonio Margheriti, którego udaje sierżant Donny Donowitz (Eli Roth). 

Poniżej znajdziecie całą scenę, do której nawiązanie znajduje się w "Once Upon a Time in Hollywood".

Zobacz także: Quentin Tarantino - oto najlepsze sceny z każdego filmu reżysera

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.