29.07.2019 10:04

"Once Upon a Time in Hollywood" najlepiej zarabiającym filmem Quentina Tarantino. Pobił rekord "Bękartów wojny"

Najnowszy film jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów doczekał się premiery w USA 26 lipca 2019 roku. Zajął 2. miejsce w box-offisie, ustępując jedynie produkcji Disneya "Król Lew".

Once Upon a Time in Hollywood
foto: materiały prasowe/Sony

"Once Upon a Time in Hollywood" to 9. film Quentina Tarantino, w którego obsadzie znajdziemy Leonardo DiCaprio, Brada Pitta, Margot Robbie, Kurta Russela, Luke'a Perry'ego, czy Ala Pacino. Dodajmy do tego fabułę osadzoną w Hollywood z końca lat 60., której wątki poruszają m.in. morderstwo Sharon Tate przez kult Mansona i możemy być pewni, że film będzie hitem. Cóż, tak też się stało. 

Once Upon a Time in Hollywood najlepiej zarabiającym filmem Tarantino

Portal Box Office Mojo opublikował co tygodniowe zestawienie prezentujące wyniki nowych filmów w box-offisie. Na pierwszym miejscu wciąż jest "Król Lew", który zarobił już prawie miliard dolarów, sprawiając, że Disney ma rekordowy rok (już ponad 6 miliardów dolarów przychodów). Natomiast właśnie na 2. miejscu znalazł się "Once Upon a Time in Hollywood". Dzieło Tarantino miało najlepszy weekend otwarcia w historii jego twórczości i zarobiło na biletach 40 milionów dolarów. 

Poprzedni rekord należał do "Bękartów wojny", którzy zdobyli w pierwszy weekend 38 milionów dolarów (w samych Stanach Zjednoczonych) i łącznie zarobili 321 milionów (na całym świecie). Najbardziej dochodowym filmem Tarantino był natomiast "Django", który zarobił w kinach 425 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że w obydwóch filmach ważne postaci grali zarówno Pitt ("Bękarty wojny"), jak i DiCaprio ("Django").

kadr z filmu Bękarty wojny
kadr z filmu Bękarty wojny
Przeczytaj także Jak Quentin Tarantino wymyślił sposób na uśmiercenie Hitlera w "Bękartach wojny"?

Film "Once Upon a Time in Hollywood" zadebiutował w kinach w USA 26 lipca 2019 roku. W Polsce na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać - nowe dzieło Tarantino pojawi się bowiem 16 sierpnia 2019 roku.

Tagi: News Quentin Tarantino Once Upon a Time in Hollywood