"One-Punch Man" doczeka się hollywoodzkiego filmu aktorskiego! Znamy scenarzystów adaptacji

22.04.2020 14:24
"One-Punch Man" doczeka się hollywoodzkiego filmu aktorskiego! Znamy scenarzystów adaptacji Fot. kadr z serialu "One-Punch Man"

Popularna manga doczeka się kolejnej adaptacji - tym razem to Hollywood postanowiło przenieść historię Saitamy na wielkie ekrany. Kto stworzy film na podstawie popularnej serii?

Jak podaje portal Variety, Scott Rosenberg i Jeff Pinkner zostali scenarzystami filmowej adaptacji światowego przeboju "One-Punch Man" na zlecenie firmy Sony Pictures. Producentami filmu są Avi (był producentem trylogii "Spider-Man" z początku XX wieku) oraz Ari Aradowie z ramienia Arad Productions.

Powstaje aktorska wersja One-Punch Mana

Bardzo popularna seria mangi i anime doczekała się międzynarodowej sławy. "One-Punch Man" opowiada historię Saitamy, tytułowego bohatera, który potrafi pokonać każdego przeciwnika jednym uderzeniem. Jego życie skupia się na poszukiwaniu godnego przeciwnika, ponieważ znudził go brak wyzwania, który prezentuje większość złoczyńców stających na jego drodze.

Przeczytaj także

"One-Punch Man" powstał w 2009 roku jako seria internetowych komiksów stworzonych przez japońskiego artystę ONE. Szybko osiągnął sukces i w 2012 roku doczekał się pełnoprawnej mangi, której zeszyty rozeszły się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Później nadszedł czas na anime o tym samym tytule, które zdobyło ogromną popularność na całym świecie, a także zostało wielokrotnie nagradzane i docenione przez widzów oraz krytyków. 

Według informacji podanych przez źródła dziennikarzy Variety, Sony jest bardzo podekscytowane tym projektem. Popularność "One-Punch Mana" może im bowiem przynieść kolejną lukratywną franczyzę.

Rosenberg i Pinkner stali się ulubieńcami Sony, kiedy to napisany przez nich "Venom" odniósł ogromny sukces komercyjny. Napisali również "Jumanji: Przygoda w dżungli" i "Jumanji: Następny poziom". Drugi z filmów przyniósł prawie 800 milionów dolarów dochodu, więc studio definitywnie było zadowolone z wyników filmu.

Na razie niestety nie znamy obsady, reżysera, a także szczegółów fabularnych produkcji. Data premiery "One-Punch Mana" również pozostaje tajemnicą. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.