15.03.2019 14:39

Operator "Zimnej wojny" nakręci film z Brie Larson

Według informacji udzielonej przez Pawła Pawlikowskiego, operator Zimnej wojny Łukasz Żal nakręci film "I'm Thinking of Ending Things", w którym jedną z głównych ról zagra Brie Larson.

Łukasz Żal
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" odniósł ogromny sukces na całym świecie. Zdobył bardzo wiele prestiżowych nagród i chociaż nie zgarnął Oscarów, do których był nominowany, Joanna Kulig i Tomasz Kot zostali docenieni przez Hollywood. Podobnie jak Łukasz Żal - operator, który miał szansę zdobyć statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepsze zdjęcia.

fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/eastnews
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/eastnews
Przeczytaj także Łukasz Żal - kim jest polski operator nominowany do Oscara 2019 za "Zimną Wojnę"? Sylwetka, ciekawostki

Dowodem na uznanie wśród amerykańskich filmowców jest angaż Żala do filmu "I'm Thinking of Ending Things".

Łukasz Żal nakręci "I'm Thinking of Ending Things"

Informację na temat nowego przedsięwzięcia operatora zdradził Paweł Pawlikowski w wywiadzie dla tygodnika "Polityka". Reżyser wyjawił, że Żal podjął współpracę z Charliem Kaufmanem. Będzie to pierwsza amerykańska produkcja, w której polski filmowiec weźmie udział. "I'm Thinking of Ending Things" powstanie dzięki platformie Netflix. Będzie adaptacją książki Iaina Reida pod tym samym tytułem wydana w 2016 roku. Powieść opowiada o zawiłościach ludzkiej psychiki, a konkretnie takich zjawiskach jak kwestionowanie świadomości, wolna wola, wartość związków, strachu i samotności. Książka Reida jest porównywana do twórczości Davida Lyncha.

W "I'm Thinking of Ending Things" w głównej roli zobaczymy znanego z serialu "Fargo" Jesse'ego Plemonsa. Towarzyszyć będzie mu gwiazda filmu "Kapitan Marvel" - Brie Larson. Kaufman jest reżyserem i scenarzystą, który ma na swoim koncie między innymi takie tytuły, jak "Zakochany bez pamięci", "Niebezpieczny umysł" i "Adaptacja".

Łukasz Żal był już dwukrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia - w 2015 roku za film "Ida" i cztery lata później za "Zimną wojnę". Na razie nie zgarnął statuetki, ale być może praca przy "I'm Thinking of Ending Things" pozwoli filmowcowi na zdobycie utalentowanemu Oscara w niedalekiej przyszłości.

>>Zobacz też: Nagrody zdobyła "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Brie Larson Zimna wojna Paweł Pawlikowski