28.08.2017 13:27

Orlando Bloom rozwiąże zagadki w serialu fantasy-noir

Elf Legolas? Przeklęty Will Turner? Zapomnijcie! Orlando Bloom zadebiutuje niedługo w zupełnie nowej roli. 

Orlando Bloom
foto: EastNews/MediaPunch/face to face

Orlando Bloom słynie głównie z dwóch roli: elfa Legolasa z filmów „Władca Pierścieni„Hobbit oraz pirata Willa Turnera z serii „Piraci z Karaibów. Aktor wystąpił ostatnio w 5. części przygód Jacka Sparrowa. Grał oczywiście w innych produkcjach, ale zazwyczaj dostaje role po warunkach, a więc gra smukłych amantów, do którego wzdychają nastolatki. Zresztą Lepiej być znanym z roli Legolasa niż męskiej prostytutki (tak, taką właśnie rolą debiutował Orlando 20 lat temu). Jednak lata lecą, Bloom w tym roku kończy 40 lat i powoli przestaje podobać się młodym dziewczynom. Czas na lekką zmianę wizerunku.

Jak donosi serwis Moviefone, niebawem zobaczymy aktora w serialu telewizyjnym zatytułowanym „Carnival Row. Nie będzie to jednak zwykły serial, ale mieszanka iście wybuchowa. Wcieli się bowiem w detektywa w neowiktoriańskim mieście. Żeby nie było zbyt banalnie wszystko będzie okraszone klimatem „fantasy-noir. W świecie serialu, gdzie toczy się wojna mityczne stworzenia, będą masowo ściągać do miasta głównego bohatera. Między mieszkańcami metropolii a imigrantami dojdzie do wielu napięć. To właśnie będzie główny wątek fabularny. Główny bohater Rycroft Philostrate, w którego wcieli się Bloom, będzie miał za zadanie rozgryźć zagadkę tajemniczej śmierci jednego z bajkowych uchodźców

Wiadomo, że serial powstanie dla platformy Amazon. Na razie zamówiono 8 odcinków do pierwszego sezonu. Nie wiadomo na kiedy planowana jest premiera „Carnival Row”. To nie pierwszy serial w karierze Orlando Blooma, ale do tej pory grał jedynie epizody w produkcjach telewizyjnych. Teraz będzie miał okazję zmierzyć się z zupełnie nowym medium. W końcu w dzisiejszych czasach serial to nowy film więc aktor powinien się odnaleźć, tym bardziej że znowu będzie miał do czynienia z fantastycznym światem. Co wyjdzie z tego nietuzinkowego pomysłu? Będziemy musieli poczekać, by poznać odpowiedź na to pytanie. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale Władca Pierścieni Piraci z Karaibów