Oryginalny miecz świetlny Luke’a Skywalkera trafi na aukcję

Kamil Dachnij
12.06.2017 11:54
Oryginalny miecz świetlny Luke’a Skywalkera trafi na aukcję Fot. kadr z filmu

Rekwizyty w kultowych filmów często potrafią osiągać na aukcjach zawrotne sumy pieniędzy. Teraz fanów „Gwiezdnych wojen” czeka prawdziwa batalia o najsłynniejszą broń w kosmosie. 

Miecz świetlny Luke’a Skywalkera to jeden z najbardziej ikonicznych elementów filmowej sagi „Gwiezdnych wojen”. Nie bez powodu misja odnalezienia broni była tak znaczącym wątkiem w fabule „Przebudzenia mocy” z 2015 roku. Jednak Rey nie będzie jedyną osobą, której przyjdzie posiadać miecz Luke’a. Oryginalny rekwizyt, który służył Markowi Hamillowi w filmach „Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja” oraz „Imperium kontratakuje”, trafi na aukcję. Jeśli ktoś ma sporo gotówki w zanadrzu, może być jego.

Hollywood Auction 89 oferuje sporo pamiątek filmowych, ale prawdopodobnie żadna z nich nie może się równać mieczowi Jedi. Z okazji 40-lecia od debiutu pierwszego filmu z „Gwiezdnymi wojnami”, producent Gary Kurtz postanowił oddać go na aukcję, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2017 roku w Los Angeles. Aby nabyć jedną z najbardziej rozchwytywanych pamiątek z historii kina, trzeba jednak dysponować niemałą sumą pieniędzy – prawdopodobnie licytacja będzie oscylować w granicach od 150 tys. do 250 tys. dolarów. Ostatni raz, gdy sprzedano miecz Luke’a, cena dobiła do 240 tys., więc to tylko pokazuje, jak bardzo fani pragną go mieć w swojej kolekcji.

Inną intrygującą ofertą z nadchodzącej aukcji jest kompletna jednostka R2-D2 z planu sagi George’a Lucasa. Oznacza to w praktyce, że ten kto wygra, wróci do domu z oryginalnym droidem! Do nabycia będą jeszcze oryginalne szkice Toma Junga, które posłużyły jako wzorce dla plakatów oryginalnej trylogii. Co ciekawe, jest to kolejny news w ostatnich dniach związany z pamiątkami po „Gwiezdnych wojnach”. Pisaliśmy ostatnio o dużej kradzieży prywatnej kolekcji ze słynnego muzeum – Rancha Obi-Wana. Złodziej został złapany, ale masa przedmiotów póki co nie wróciła do właścicieli.

Przypominamy, że Rey ponownie użyje miecza świetlnego Luke’a w 8. części „Ostatni Jedi”, której premiera odbędzie się 14 grudnia 2017 roku.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.