06.06.2018 13:55

Oscar Issac poluje na nazistów w zwiastunie filmu „Operation Finale”

Oscaar Isaac jako słynny agent Mossadu rusza w pogoń za uciekającym nazistą Adolfem Eichmannem. Zobacz zwiastun filmu „Operation Finale”. 

Operation Finale
foto: kadr z filmu Operation Finale

Ostatnimi czasy wśród filmowców popularnym tematem jest walka z nazistami lub ich ideologicznymi spadkobiercami. Jordan Peele pracuje nad serialem „The Hunt”, który opowie o hitlerowcach ukrywających się w USA, którzy chcą przemienić kraj w nową III Rzeszę. Natomiast Spike Lee stworzył oparty na faktach film, który przedstawi historię czarnoskórego policjanta, któremu udało się rozpracować od środka lokalny oddział Ku Klux KlanuChris Weitz bazując na prawdziwej historii, postanowił powołać do życia opowieść o legendzie Mossadu - Peterze Malkinie, który zasłyną przyprowadzeniem przed sąd Adolfa Eichmanna. W sieci pojawił się zwiastun filmu „Operation Finale”. 

„Operation Finale” - zwiastun filmu

W roli głównej wystąpił Oscar Isaac znany z takich filmów jak „Anihilacja”, „X-Men: Apocalypse” czy nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. W obiekt jego poszukiwań, czyli jeden z najbardziej okrutnych popleczników Hitlera wcielił się Ben Kingsley. Jak zapowiada się film o pościgu za twórcą i wykonawcą planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej?

Zwiastun zapowiada, że w „Operation Finale” zobaczymy psychologiczną grę pomiędzy agentami Mossadu dowodzonymi przez Malkina i sprytnym naziście, który uciekł do Argentyny, dzięki pomocy ze strony Watykanu. Eichmann wraz z innymi hitlerowcami ukrywał się w małym górskim miasteczku, ale łowcy nazistów wpadli na jego trop. Zadaniem grupy Malkina, było udowodnienie zbrodniarzowi, że jest powiązany z nazistami i winny ludobójstwa. 

Na razie zapowiedziano jedynie amerykańską premierę filmu. „Operation Finale” trafi do kin za oceanem 21 września 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy go w naszym kraju. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Oscar Isaac