Oscary 2018 - kto wygrał w głosowaniu czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
04.03.2018 19:49
Oscary 2018 - kto wygrał w głosowaniu czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY] Fot. kadry z trailerów filmów „Trzy billboardy za Ebbing Missouri” i „Dunkierka”

Ceremonia rozdania Oscarów 2018 już dziś, 4 marca 2018 roku, na żywo w telewizji i online. Tymczasem czytelnicy Antyradio.pl już wybrali najlepszy film Oscarów 2018! A także najlepszą aktorkę, najlepszego aktora oraz reżyserię i piosenkę, które według nich powinny w tym roku zdobyć statuetkę. 

Transmisja na żywo z Oscarów 2018 rozpocznie się już za kilka godzin. 90. ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej będzie można oglądać już od 2:00 w nocy z 4 na 5 marca 2018 zarówno w telewizji jak i w internecie. Relacja z czerwonego dywanu oraz gala zostaną wyemitowane w Polsce przez stację Canal+. Rozmowy ekspertów w studiu rozpoczną się już o 1:30. Całość będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy Canal+ (także online w pakiecie player.pl) oraz wszystkich abonentów platformy nc+ i wybranych sieci kablowych. 

Kto dostał Oscara w kategorii najlepszy aktor czy najlepsza aktorka? Jaki film zwyciężył? Jakie były najważniejsze momenty Oscarów 2018? Tego wszystkiego dowiemy się już niebawem. Tymczasem znamy już opinie naszej własnej „akademii filmowej”. Czytelnicy Antyradio.ploscarowej sondzie zdecydowali bowiem, jakie filmy, twórcy i którzy aktorzy powinni zwyciężyć w tym roku.

Oscary 2018: najlepszy film według czytelników Antyradio.pl

Według Waszej oceny, najlepszym oscarowym filmem 2018 roku jest obraz Martina McDonagha, „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”. Zagłosowała na niego prawie 1/3 z Was. 15,82% głosujących uważa natomiast, że powinna zwyciężyć „Dunkierka”, a 12,18% przyznałaby Oscara w kategorii najlepszy film twórcom „Tamte dni, tamte noce”. Najmniej Waszych głosów otrzymała „Nić widmo” z pożegnalną rolą Daniela Da-Lewisa.

najlepszy film Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Oscary 2018: najlepszy aktor według czytelników Antyradio.pl

Statuetkę w kategorii najlepszy aktor aż 46% z Was przyznałoby Gary'emu Oldmanowi. Jedyną konkurencją w Waszym głosowaniu był dla niego Timthee Chalamet, który znalazł się na 2. miejscu z wynikiem 19,25%. Najmniej osób zagłosowało (znów) na występ Daniela Day-Lewisa w „Nici widmo”, a także na rolę Denzela Washingtona w filmie „Roman J. Israel, ESQ”.

aktor Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Oscary 2018: najlepsza aktorka według czytelników Antyradio.pl

W tej kategorii według Was znów powinny królować „Trzy Billboardy za Ebbing Missouri”, gdyż najlepszą aktorką okrzyknęliście Francis McDormand. Najmniej Waszych głosów, bo tylko niewiele ponad 6% otrzymała Saoirse Ronan za „Lady Bird”.

najlepsza aktorka Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Oscary 2018: najlepsza reżyseria według czytelników Antyradio.pl

Co do najlepszego reżysera 2018 roku również byliście bardzo zgodni. Christopher Nolan, niedoceniony w poprzednich latach za swoje fantastyczne filmy, według aż 40,85% z Was powinien dostać statuetkę jako najlepszy reżyser w tym roku. Najmniej życzycie tego natomiast Paulowi Thomasowi Andersonowi, który otrzymał głosy jedynie od 2,51% osób. 

najlepsza reżyseria Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Oscary 2018: najlepsza piosenka według czytelników Antyradio.pl

Ze wszystkich nominowanych utworów w tym roku spodobała Wam się najbardziej piosenka Sufjana Stevensa „Mystery of love” do filmu „Tamte dni, tamte noce”. Wielu z Was głosowało także na „Remember me” z animacji „Coco” (21,77%) oraz „This is me” z „Króla rozrywki” (16,4%). Najmniej Waszych głosów otrzymała Andra Day za „Stand Up For Something” z filmu „Marshall”.

najlepsza piosenka Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Czy Wasze typy się sprawdzą? Czy „Trzy billboardy za Ebbing Missouri” faktycznie okażą się najlepszym filmem, Gary Oldman zgarnie wreszcie statuetkę jako najlepszy aktor, a Francis McDormand powtórzy swój sukces z czasów „Fargo”? I czy Dorota Kobiela, reżyserka filmu „Twój Vincent”, wróci do domu ze statuetką? Tego wszystkiego dowiemy się już dziś w nocy. A kto nie ma dostępu do transmisji na żywo, będzie mógł o tym przeczytać o wynikach Oscarów 2018 już z samego rana na Antyradio.pl. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.